Založ si blog

Bermudský trojuholník …

Dosť dlho som sa odmlčal, kvári ma ťažká choroba, avšak nedalo mi aby som nevyjadril svoj názor na súčasné spoločenské politické dianie v našej krajine. Nič nové pod slnkom, menšinová vláda to má nahnuté, síce sa jej podporovateľom ako tak darí odďaľovať hlasovanie o jej páde, ale je vysoko pravdepodobné, že hlasovanie o svojom páde neprežije. Hovorí sa, že jazýčkom na váhe je poslanec Kollár, inak ultrapravičiar, patologicky nenávidiaci poslanca Fica, avšak nehovorí sa o iných poslancoch, napríklad aj zo strany OĽANO, ktorí odmietajú jak Matoviča, tak aj jeho vládu a chystajú sa hlasovať za jej pád. Takže karty sú rozdané výsledok hlasovania vraj vo štvrtok by mal konečne ľuďom priniesť trochu pokoja do života, ktorý im inak neprináša veľa toho pokoja, a šťastia. Podľa môjho názoru by následne po páde vlády mala nasledovať dohoda o predčasných voľbách, lebo dať do rúk Čaputovej menovanie úradníckej vlády by bolo ako urobiť z capa záhradníka. Prioritou NR SR by mal byť schválenie zákona o štátnom rozpočte, kde sú naviazané mnohé veľké balíky finančnej pomoci, ktorú ľudia prvotne potrebujú.

V uplynulých dňoch zašumeli v médiách skutočne šokujúce správy o morálnych pokleskoch v EK a EP, či dokonca o pokuse o štátny prevrat v Nemecku. V prvom prípade ide o korupciu podpredsedníčky EP a jej skupiny, v druhom prípade o skupinu cca 30 ultrapravicových príslušníkov Bundeswehru, nemeckej armády a niekoľko tajných skladov braní. V oboch prípadoch prebieha rozsiahle policajné vyšetrovanie. Je to dôkaz o celkovej amorálnosti, ktorá si nectí zásady demokracie. Ak sa takéto niečo stane na úrovni u ľudí, ktorú si väčšina obyčajných, slušných a dobrých ľudí akosi dáva za vzor, kde to potom spejeme ?! Liberálna demokracia sa už cíti pánmi sveta, sú v takom svete vedomia, že si myslia, že majú patent na všetko, všetko čo okomentujú považujú za jedinú čistú pravdu, cítia sa ako individuality ako neohrození a nedotknuteľní a takú robia pred verejnosťou aj komunitu LBGTI. Menia poučky, vysvetlivky vo Wikipédii, takže verejnosť je masovo klamaná a j toho viac, iba by sa mal nájsť niekto ako kedysi lovci nacistov na internete a loviť takéto nezmysly a zverejňovať ich. Liberálna ideológia mi svojim obsahom veľmi pripomína jednu, ktoré bola označená za zločinnú, fyzická likvidácia ľudí je nahradená duševnou, je to účinné hlavne na mladú generáciu ktorá je bez životných skúseností a bez rozmyslu preberá všetko, čo považuje na svoj prospech a nestará sa o svoje okolie.

Každá ideológia vymýva mozgy ľuďom. Ľudia by sa mali riadiť vlastným úsudkom, no ale to naviazanie na straníckosť, kde je prvoradá stranícka disciplína nie je možné. Mnohým ľuďom sa to nepáči, ale najkratšou cestou k dosiahnutiu skutočnej vlády ľudu – priamej demokracii je zrušenie systému zastupiteľskej demokracie politickými subjektami a nahradiť ich priamo volenými fyzickými osobami. Zmeniť by sa mal aj celý volebný zákon a to hlavne zrušením jedného volebného obvodu a nahradiť ho minimálne pro okresoch, regiónoch alebo krajoch. To ale súčasní politici určite bez veľkého nátlaku verejnosti nerobia. Známy je výrok Marka Tweina : “ Ak by voľby mali niečo zmeniť, politici by ich určite nedovolili. „

Dosť ma vytáča neustále osočovanie sa prívlastkom – fašisti a samozvané označovanie sa iných demokratmi. Mnohokrát takéto hanlivé označovanie je ako bumerang, pretože v podstate platia tým, ako adresáti vykonávajú činnosť úplne opačne. V zásade by malo platiť : pomáhaš ľuďom a riadne si vykonávaš svoju prácu, dodržiava zásady demokracie, potom si demokrat. Nedodržiavaš zásady demokracie, snažíš sa podkopať demokratické zriadenie, nepomáhaš ľuďom, potom nie si demokrat. Ja osobne v súčasnosti nikom nevidím fašistu, takéto označovanie ľudí bez dôkazov je hanlivé a trestné a nepatrí do XXI. storočia ak to nie je potvrdené výrokom súdu.

Osobne by som sa ako presvedčený demokrat a konzervativec prihováral po voľbách za vznik koaličnej vlády v zložení Smer – SD, Hlas – SD, Republika a možno ešte ak by sa dostali do parlamentu aj menšie národné a ľudové sily ak sa dokážu spojiť do koalície, určite však SNS. Iná vláda nedokáže vyviesť našu krajinu z tohto marazmu a nedokáže ľuďom priniesť pokoj, bezpečie a dostatok pre normálny život.

Odpadlíci / pre tých, čo už nerozumejú slovensky, v angl. pr.“ renegáti „.

10.11.2022

Čas od času sa snažím pripomenúť ľuďom, že nielen chlebom je človek živý. Je nezpočet toho, čo kvári našu spoločnosť, presviedčame sa o tom denno denne na vlastnej koži. Určite je mnoho iných aktuálnejších tém, avšak dať niektorej inej prednosť pomaly ani nemá zmysel, keďže je nimi preplnený celý blog Pravdy. Kultúra však určite patrí medzi oblasti, ktoré sa [...]

Žiť po svojom …

25.10.2022

Za éry Mečiara nás svet považoval za začiatočníkov vďaka politiky izolacionalizmu, keď sa presadzovala politika národnej a politickej zvrchovanosti. Spolu so SNS nás takouto politikou HZDS odrádzalo od vstupu do EÚ ale aj do NATO. Bolo mi to vtedy veľmi sympatické, pretože ako nový mladý štát sme sa nemuseli veľmi náhliť z jednej šlamastiky do druhej. Veľmi mi však vadil [...]

Demokracia a morálka …

16.10.2022

S nástupom liberálnej demokracie a teda liberalizmu či niekto chce alebo nie, začala akosi masívne ustupovať morálka. Dôkazom toho je masívne presadzovanie akože práv komunity LBGTI, čo sa prieči drvivej väčšiny hétero orientovaných ľudí, ktorých je zatiaľ prevažná väčšina populácie a to nielen u nás. Väčšie práva komunity LBGTI sa presadili iba v krajinách, kde [...]

Miloš Zeman

Zeman končí. Nezanechá myšlienkový odkaz, tvrdí politológ

29.01.2023 14:00

Po desiatich rokoch nahradí Miloša Zemana v prezidentskom kresle Petr Pavel. Čo po súčasnej hlave štátu v českej politike zostane?

Peter Pčolinský

Pčolinský: Ak neprejde ani jeden termín volieb, nastúpi úradnícka vláda

29.01.2023 13:40

Potvrdil, že Sme rodina je za najskorší termín volieb.

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Pavel: Najkrajšiu gratuláciu som dostal od slovenskej prezidentky

29.01.2023 12:24

Pavel tiež zopakoval, že by rád spoločne s Čaputovou navštívil Ukrajinu.

Rishi Sunak

Britský premiér Sunak odvolal predsedu Konzervatívnej strany Zahawiho

29.01.2023 11:18

Dôvodom je závažné porušenie pravidiel platných pre členov vlády, ktorého sa dopustil pri riešení svojich daňových nezrovnalostí.

jozefslavik22

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 80
Celková čítanosť: 157842x
Priemerná čítanosť článkov: 1973x

Autor blogu

Kategórie