Založ si blog

Spravodlivosť v krvi …

Kde sa vzali, tu sa vzali, odrazu na pódiu TB stáli – demokrati, Hegeroví demokrati. Bola doba, kdedy bolo tých samozvaných demokratov ako maku, bolo sa treba vyhradiť voči mafiánom a fašistom. Ozaj, najjednoduchší spôsob, ako sa stať antifašistom je iných označiť za fašistov, bez dôkazov s ignoráciou prezumpcie neviny – no takto jednoducho jednajú samozvaní demokrati. No a máme ich tu znova, presne tých istých, čo ak usilovne bojovali proti referendu o predčasných voľbách, čo tak usilovne rozpredávajú aj zbytky vojenskej techniky už aj tak kolosálne zdecimovanej našej armády, až si vôbec ešte zaslúži toto pomenovanie, najnovšie za záhadných okolností aj darovanie 13 ks Migov Ukrajine, údajne vraj podľa našej Ústavy SR, kto tomu verí, nech tam letí / doslova /.

Dosť ma znepokojujú posledné iniciatívy strany Hlas – SD a hlavne najnovšie politické názory Pellegriniho a jeho zbližovanie s ideológiou liberálnej demokracie aj keď zbližovanie so ZMOS-om hodnotím kladne. Posledné verejné vyjadrenia Pellegriniho dosť zneisťujú voličov, ktorí sú rozhodnutí voliť ľudové a konzervatívne strany, medzi ktoré určite patri aj strany sociálneho zamerania, inak sa zničujúcej pliagy liberálnej demokracie nezbavíme. To, že je strana Smer – SSD na čele rebríčka volebných preferencií podľa agentúry AKO je dobre, ale na zostavenie vlády bude potrebné mať koaličných partnerov. Ja to vidím stále rovnako : Smer – SSD, Hlas – SD, Rebublika a silno držím palce aj strane SNS, veľa jej do 5 % nechýba. Iný scenár by bol pre SR smrtiaci.

A nakoniec : demokrat ako ochranca demokracie musí mať predovšetkým spravodlivosť v krvi ako jedného z troch hlavných atribútov demokracie – pravda, sloboda, spravodlivosť. Slušnosť si vymyslel Kiska ako utlmovací bič na protestujúcich po vražde Jána Kuciaka, aby sa mu to nevymklo z rúk a ako opakovací papagáji to stále opakujú jeho bývalí prívrženci a členovia PS z ktorých radov vyšla aj Čaputová, americká prezidentka na Slovensku a Heger, americký neoodvolateľný predseda vlády. Poriadok v našej krajine dokáže urobiť iba Robert Fico ako nový predseda vlády.

19,5 % …

25.03.2023

Podľa najnovšieho prieskumu volebných prefencii od agentúry median, dosiahol Smer – SSD skvelý výsledok – 19, 5 % a o päť percent prebehol konkurenčný Hlas – SD. Je to výsledok vysokej dôvery v politiku Roberta Fica a odpor voči nemastnej neslanej politike Pellegriniho, ktorý je síce skvelým rétorikom, veľa toho nahovorí, ale vyhýba sa úzkostlivo akejkoľvek [...]

Smrteľné nebezpečenstvo – PS …

06.03.2023

Už niw strana SAS je liberálnym strašiakom, po prevzatí predsedníctva mladým Šimečkom však dovŕšila svoju premenu na totálne radikálnu liberálnu politickú stranu. Veď je všeobecne známe verejné vyjadrenie novopečeného predsedu, že je tvrdým propagátorom jedného svetového superštátu, kde pre štáty, ktorých nosnou kostrou je štátoprávne usporiadanie na národnom [...]

V politike už prituhuje …

22.02.2023

Príroda síce signalizuje opak – oteplenie, no je nad slnko jasné, že sa to v politike akosi zamotáva. Stále sa ešte opozičné strany nevzdali júnového termínu predčasných volieb, v čom hrá prím strana Smer – SDD s podporou Hlasu – SD. Ale čo dáva pramalý zmysel je nenápadné vyjadrenie Pellegriniho, že do budúcej vlády spolu s Ficom nepôjde. Možno je to [...]

Rusko, vojna na Ukrajine, vojaci, Doneck, Ukrajina, armáda, raketa

Pri táboráku zomrelo 12 ruských profesionálnych vojakov. Popravila ich vlastná strela

01.12.2023 11:00

Dvanásť ruských profesionálnych vojakov prišlo o život na cvičisku Kuzminskij v Rostovskej oblasti, susediacej s Ukrajinou.

Tomáš Taraba

Taraba: Koalícia sa dohodla na zmene zákona o Úrade na ochranu oznamovateľov

01.12.2023 10:20

Novela zákona pôjde na decembrovú schôdzu parlamentu v skrátenom legislatívnom konaní.

Jaroslav Polaček

Mesto Košice vstupuje do krízového režimu

01.12.2023 09:10, aktualizované: 09:32

Dôvodom je nepriaznivá finančná situácia.

Javier Milei

Argentína sa nepridá ku krajinám BRICS, budúci prezident význam združenia bagatelizoval

01.12.2023 08:37

Argentína sa na budúci rok nepridá do bloku rozvojových ekonomík BRICS, uviedla Diana Mondinová, ktorá má byť ministerkou zahraničných vecí.

jozefslavik22

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 86
Celková čítanosť: 194221x
Priemerná čítanosť článkov: 2258x

Autor blogu

Kategórie