Založ si blog

Spravodlivosť v krvi …

Kde sa vzali, tu sa vzali, odrazu na pódiu TB stáli – demokrati, Hegeroví demokrati. Bola doba, kdedy bolo tých samozvaných demokratov ako maku, bolo sa treba vyhradiť voči mafiánom a fašistom. Ozaj, najjednoduchší spôsob, ako sa stať antifašistom je iných označiť za fašistov, bez dôkazov s ignoráciou prezumpcie neviny – no takto jednoducho jednajú samozvaní demokrati. No a máme ich tu znova, presne tých istých, čo ak usilovne bojovali proti referendu o predčasných voľbách, čo tak usilovne rozpredávajú aj zbytky vojenskej techniky už aj tak kolosálne zdecimovanej našej armády, až si vôbec ešte zaslúži toto pomenovanie, najnovšie za záhadných okolností aj darovanie 13 ks Migov Ukrajine, údajne vraj podľa našej Ústavy SR, kto tomu verí, nech tam letí / doslova /.

Dosť ma znepokojujú posledné iniciatívy strany Hlas – SD a hlavne najnovšie politické názory Pellegriniho a jeho zbližovanie s ideológiou liberálnej demokracie aj keď zbližovanie so ZMOS-om hodnotím kladne. Posledné verejné vyjadrenia Pellegriniho dosť zneisťujú voličov, ktorí sú rozhodnutí voliť ľudové a konzervatívne strany, medzi ktoré určite patri aj strany sociálneho zamerania, inak sa zničujúcej pliagy liberálnej demokracie nezbavíme. To, že je strana Smer – SSD na čele rebríčka volebných preferencií podľa agentúry AKO je dobre, ale na zostavenie vlády bude potrebné mať koaličných partnerov. Ja to vidím stále rovnako : Smer – SSD, Hlas – SD, Rebublika a silno držím palce aj strane SNS, veľa jej do 5 % nechýba. Iný scenár by bol pre SR smrtiaci.

A nakoniec : demokrat ako ochranca demokracie musí mať predovšetkým spravodlivosť v krvi ako jedného z troch hlavných atribútov demokracie – pravda, sloboda, spravodlivosť. Slušnosť si vymyslel Kiska ako utlmovací bič na protestujúcich po vražde Jána Kuciaka, aby sa mu to nevymklo z rúk a ako opakovací papagáji to stále opakujú jeho bývalí prívrženci a členovia PS z ktorých radov vyšla aj Čaputová, americká prezidentka na Slovensku a Heger, americký neoodvolateľný predseda vlády. Poriadok v našej krajine dokáže urobiť iba Robert Fico ako nový predseda vlády.

Smrteľné nebezpečenstvo – PS …

06.03.2023

Už niw strana SAS je liberálnym strašiakom, po prevzatí predsedníctva mladým Šimečkom však dovŕšila svoju premenu na totálne radikálnu liberálnu politickú stranu. Veď je všeobecne známe verejné vyjadrenie novopečeného predsedu, že je tvrdým propagátorom jedného svetového superštátu, kde pre štáty, ktorých nosnou kostrou je štátoprávne usporiadanie na národnom [...]

V politike už prituhuje …

22.02.2023

Príroda síce signalizuje opak – oteplenie, no je nad slnko jasné, že sa to v politike akosi zamotáva. Stále sa ešte opozičné strany nevzdali júnového termínu predčasných volieb, v čom hrá prím strana Smer – SDD s podporou Hlasu – SD. Ale čo dáva pramalý zmysel je nenápadné vyjadrenie Pellegriniho, že do budúcej vlády spolu s Ficom nepôjde. Možno je to [...]

Premárnené šance …

18.02.2023

Je skutočne veľký problém na niekoho konkrétneho zvaľovať vinu na príliš neskorý termín predčasných volieb, ktoré si zrežírovala bývalá vládna koalícia. Je skutočne na pováženie, či bol nápad Sulíka, zbaviť sa aj za pomoci opozície nenávideného soka, Matoviča. Ten ako sa zdá sa snaží mútiť svojimi tzv. atómovkami politické vody, keďže je mu nad slnko [...]

socialne siete puberta

Štát Utah sa pokúsi zákonom obmedziť prístup detí k sociálnym sieťam

24.03.2023 07:40

Tento krok reaguje na obavy, ako na duševné zdravie mladých ľudí negatívne vplývajú napríklad platformy TikTok či Instagram.

Zuzana Štefinová, lekárka, Šenkvice

V ambulanciách chýbajú stovky lekárov. Do Šenkvíc prilákal doktorku motivačný program

24.03.2023 07:25

Mladá lekárka začala ordinovať v obci neďaleko Pezinka, kde už druhý rok nemali obvodného lekára, aj vďaka sľúbenej finančnej injekcii ministerstva zdravotníctva.

North Korea Launch

KĽDR otestovala útočný podvodný dron, môže vyvolať "rádioaktívne cunami"

24.03.2023 07:01

Tento rok už komunistická krajina odpálila niekoľko desiatok rakiet, vlani ich bolo rekordných viac ako 70.

Elena Prokopová, lekárka, pediatrička

Pediatrička Prokopová: Jedna ukrajinská lekárka je tisíc ošetrených detí navyše

24.03.2023 06:05

Slovensko už o veľa kvalitných lekárov svojou nečinnosťou prišlo, hovorí v podcaste denníka Pravda zástupkyňa ukrajinských zdravotníkov Alona Prokopová.

jozefslavik22

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 171376x
Priemerná čítanosť článkov: 2016x

Autor blogu

Kategórie