Založ si blog

Spravodlivosť v krvi …

Kde sa vzali, tu sa vzali, odrazu na pódiu TB stáli – demokrati, Hegeroví demokrati. Bola doba, kdedy bolo tých samozvaných demokratov ako maku, bolo sa treba vyhradiť voči mafiánom a fašistom. Ozaj, najjednoduchší spôsob, ako sa stať antifašistom je iných označiť za fašistov, bez dôkazov s ignoráciou prezumpcie neviny – no takto jednoducho jednajú samozvaní demokrati. No a máme ich tu znova, presne tých istých, čo ak usilovne bojovali proti referendu o predčasných voľbách, čo tak usilovne rozpredávajú aj zbytky vojenskej techniky už aj tak kolosálne zdecimovanej našej armády, až si vôbec ešte zaslúži toto pomenovanie, najnovšie za záhadných okolností aj darovanie 13 ks Migov Ukrajine, údajne vraj podľa našej Ústavy SR, kto tomu verí, nech tam letí / doslova /.

Dosť ma znepokojujú posledné iniciatívy strany Hlas – SD a hlavne najnovšie politické názory Pellegriniho a jeho zbližovanie s ideológiou liberálnej demokracie aj keď zbližovanie so ZMOS-om hodnotím kladne. Posledné verejné vyjadrenia Pellegriniho dosť zneisťujú voličov, ktorí sú rozhodnutí voliť ľudové a konzervatívne strany, medzi ktoré určite patri aj strany sociálneho zamerania, inak sa zničujúcej pliagy liberálnej demokracie nezbavíme. To, že je strana Smer – SSD na čele rebríčka volebných preferencií podľa agentúry AKO je dobre, ale na zostavenie vlády bude potrebné mať koaličných partnerov. Ja to vidím stále rovnako : Smer – SSD, Hlas – SD, Rebublika a silno držím palce aj strane SNS, veľa jej do 5 % nechýba. Iný scenár by bol pre SR smrtiaci.

A nakoniec : demokrat ako ochranca demokracie musí mať predovšetkým spravodlivosť v krvi ako jedného z troch hlavných atribútov demokracie – pravda, sloboda, spravodlivosť. Slušnosť si vymyslel Kiska ako utlmovací bič na protestujúcich po vražde Jána Kuciaka, aby sa mu to nevymklo z rúk a ako opakovací papagáji to stále opakujú jeho bývalí prívrženci a členovia PS z ktorých radov vyšla aj Čaputová, americká prezidentka na Slovensku a Heger, americký neoodvolateľný predseda vlády. Poriadok v našej krajine dokáže urobiť iba Robert Fico ako nový predseda vlády.

19,5 % …

25.03.2023

Podľa najnovšieho prieskumu volebných prefencii od agentúry median, dosiahol Smer – SSD skvelý výsledok – 19, 5 % a o päť percent prebehol konkurenčný Hlas – SD. Je to výsledok vysokej dôvery v politiku Roberta Fica a odpor voči nemastnej neslanej politike Pellegriniho, ktorý je síce skvelým rétorikom, veľa toho nahovorí, ale vyhýba sa úzkostlivo akejkoľvek [...]

Smrteľné nebezpečenstvo – PS …

06.03.2023

Už niw strana SAS je liberálnym strašiakom, po prevzatí predsedníctva mladým Šimečkom však dovŕšila svoju premenu na totálne radikálnu liberálnu politickú stranu. Veď je všeobecne známe verejné vyjadrenie novopečeného predsedu, že je tvrdým propagátorom jedného svetového superštátu, kde pre štáty, ktorých nosnou kostrou je štátoprávne usporiadanie na národnom [...]

V politike už prituhuje …

22.02.2023

Príroda síce signalizuje opak – oteplenie, no je nad slnko jasné, že sa to v politike akosi zamotáva. Stále sa ešte opozičné strany nevzdali júnového termínu predčasných volieb, v čom hrá prím strana Smer – SDD s podporou Hlasu – SD. Ale čo dáva pramalý zmysel je nenápadné vyjadrenie Pellegriniho, že do budúcej vlády spolu s Ficom nepôjde. Možno je to [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 22:46

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

jozefslavik22

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 86
Celková čítanosť: 214368x
Priemerná čítanosť článkov: 2493x

Autor blogu

Kategórie