Založ si blog

Právo +ľudu …

Čl. 2 Ústavy SR jasne vypovedá, kto vlastne vládne krajine. Samozvaní demokrati bezuzdne pošliapali toto právo, ktoré zahrňuje viacero prvkov priamej demokracie, ktoré však politické strany unisomo ignorujú či aj okato pošliapavajú. Prejavilo sa to zmarením prvého referenda Čaputovou a šikanovaním druhého referenda a aj tesne pred hlasovaním v poslednom referende, keˇrrozpútali antipropagandu aba čo viac vrcholní ústavní predstavitelia neurobili nič pre jeho úspešnosť, nevyzývali na účasť, dokonca verejne prezentovali, že sa ho nezúčastnia. Ak bývalé koaličné strany robili masívnu antikampaň a ostentatívne vyzývali svojich priaznivcov na neúčať, cez to všetko hodnotím výsledky referenda za obrovský úspech, 1,2 milióna kladných hlasov okamžite vystrelilo strelku popularity v prospech strany Smer – SSD na čele s Robertom Ficom, ktorý sa tak sta jasne najväčším ochrancom ľudu. A ľud má dobrú pamäť a to aj napriek neustálemu očierňovaniu Ficových vlád z korupcie a štátnej mafie. Priznám bez mučenia, že som bol veľkým kritikom jeho vlád, lebo sa mi zdalo, že mohol pre ľudí urobiť viac. No bola situácia aká bola, nízka inflácia, nízke ceny tovarov a služieb a žiaľ, niekoho vinou na nižších stupňoch riadenia, hlavne pri výbere daní a rôznych iných finančných operácii, akým bol aj dnešný kajúcnik Imrecze, ktorý sa dnes snaží zvaľovať vinu na vyššie inštancie. Ako opozičný politik, vyrástol Robert Fico ako osamotený ochranca práv ľudu a to mu sedí. Pellegríni sa čoraz viac mení svojou nekkonfrotačnou a ústupčivou politikov iba na obyčajný prívesok Smeru – SSD, čo sa prejavilo aj na posleddnom prieskume volebných preferencii, keď sa do čela dostala Strany Smer – SSD s 21 %, o dve percentá viac ako u Hlasu – SD, čo napovedá, kto by mal byť budúci predseda vlády a Pellegríni možno ako prezidentský kandidát.

Ospravedlňujem sa za pomerne dlhú odmlku z dôvodu prekonávania ťažkej choroby, keď sa mi nepretržite triasli ruky a nemohol som písať. Teraz, po piatej operácii sa mi mierne polepšilo, takže som sa aj za podpory manželky pár dní po operácii dokázal vyštverať hore 400 m kopcom do hlasovacej miestnosti a odovzdať svoj hlas v referende. Tisíce spoluobčanov aj keď dokážu na ulici povedať redaktorom, že nechcú túto vládu, lenivé zadky nezdvihli. Kvórum účasti sa aj Matovič pred poslednými voľbami zviazal, že ho zníži na 25 %, ale skutek utek ako vravia bratia Česi. Pokiaľ dokážem ovládať klávesnice na PC, potiaľ budem písať, lebo možno vyslovujem názor aj mnohých iných, čo zmýšľajú rovnako, iba im chýba dar písaného slova.

Roberta Fica za jeho neutíchajúce úsilie chrániť práva ľudu by som bez okolkov nazval ľudovým vodcom, samozvaní demokrati by to určite zneužili a nazvali by ho Furerom.

19,5 % …

25.03.2023

Podľa najnovšieho prieskumu volebných prefencii od agentúry median, dosiahol Smer – SSD skvelý výsledok – 19, 5 % a o päť percent prebehol konkurenčný Hlas – SD. Je to výsledok vysokej dôvery v politiku Roberta Fica a odpor voči nemastnej neslanej politike Pellegriniho, ktorý je síce skvelým rétorikom, veľa toho nahovorí, ale vyhýba sa úzkostlivo akejkoľvek [...]

Spravodlivosť v krvi …

18.03.2023

Kde sa vzali, tu sa vzali, odrazu na pódiu TB stáli – demokrati, Hegeroví demokrati. Bola doba, kdedy bolo tých samozvaných demokratov ako maku, bolo sa treba vyhradiť voči mafiánom a fašistom. Ozaj, najjednoduchší spôsob, ako sa stať antifašistom je iných označiť za fašistov, bez dôkazov s ignoráciou prezumpcie neviny – no takto jednoducho jednajú samozvaní [...]

Smrteľné nebezpečenstvo – PS …

06.03.2023

Už niw strana SAS je liberálnym strašiakom, po prevzatí predsedníctva mladým Šimečkom však dovŕšila svoju premenu na totálne radikálnu liberálnu politickú stranu. Veď je všeobecne známe verejné vyjadrenie novopečeného predsedu, že je tvrdým propagátorom jedného svetového superštátu, kde pre štáty, ktorých nosnou kostrou je štátoprávne usporiadanie na národnom [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 21:52

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

jozefslavik22

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 86
Celková čítanosť: 214354x
Priemerná čítanosť článkov: 2492x

Autor blogu

Kategórie