Založ si blog

Mokré nohy v blate …

Nastáva posledné dejstvo účinkovania vládnej koalície. Rozhádaní koaličníci OĽANO a SAS si už dávno nevedia prísť na meno. Rozohrali prečudesnú šachovú partiu, kde v konečnom dôsledku nevyhrá ani jeden z nich, ale ten tretí – obyčajní, slušní a dobrí ľudia ak ale niektorí z nich predsa len v poslednej chvíli necukne a nerozhodne sa ešte na nejakú kratučkú dobu o predĺženie života skapínajúcej zdochliny. Neoliberálom riadne tečie do topánok a to až do takej miery, že s nimi pri každom svojom kroku bohato a hlasno čvachtajú. Ak k tomu pridáme ešte súčasný politický marazmus, v akom sa nachádza vládna koalícia, potom je z toho skutočne pocit ako mokré nohy v blate. Niektorí neoliberálni politológovia ako napríklad Abrahám sa dli počuť, že vraj tých 10 podmienok Matoviča pre SAS sú zväčša nereálne a jedným dychom to zabetónoval tvrdením, že vraj Matovič už nemá inú možnosť ako podať demisiu. Výkon hodný málo sčítaného človeka a nie to ešte vyštudovaného politológa. To je markantný príklad zmagorenia človeka škodlivou ideológiou liberálnej demokracie, ktorá takto evidentne odoberá človeku zdravý rozum. Nech sa nikto nepletie, Matovič nie je až taký hlúpi, aby ustúpil Sulíkovi bez boja, ako dokázal svojimi desiatimi podmienkami, ešte nevystrieľal všetok pušný prach ako to naopak urobil Sulík. Ich vzájomný osobný spor je však iba na okraji záujmu verejnosti, zamestnáva iba ak samotných aktérov a ich podporovateľov. Verejnosť má iné starosti – doslova existenčné, keďže sa im stále nedostáva od vládnych politikov adekvátnej finančnej podpory pri súčasnom enormnom zdražovaní energií, tovarov a služieb. Naša ekonomika sa priepastne prepadá do veľkej recesie, sú už aj náznaky, že pre vysoké ceny plynu a ropy začínajú uzatvárať výrobu niektoré dôležité podniky ako napríklad Slovalko v Žiari nad Hronom, keď výroba hliníka je výsostne dôležitá pri výrobe automobilov. Aj mnohé iné podniky začínajú zatvárať brány a prepúšťajú alebo hrozia prepustením stoviek a tisícov ľudí. Ale vládu to nedokáže nijak prebudiť a stále sa iba zaoberá svojimi vnútornými problémami a doslova kašle na ľudí aj podnikateľov. Vraj nás čaká dlhá a tuhá zima a to aj v dobe, keď sme svedkami snáh vládnych politikov, aby sa ľudia uskromnili a menej kúrili a svietili. A možno sa to aj stane, ale úplne z iných dôvodov ako zo šetrenia, ľudia nebudú mať dostatok peňazí ani na svietenie, ani na kúrenie !!!

V minulých dňoch sa oslavoval deň Ústavy SR. Predniesli sa plamenné reči potentátov o tom ako by sa vraj mala ústava skôr dodržiavať ako ju iba oslavovať. No je to iba časť pravdy, naša ústava by si už dávno zaslúžila nejaký reštart či reserž, pretože svojim obsahom dáva široké možnosti jej výkladu hlavne politikom, ktorí si potom môžu s ľuďmi robiť čo sa im len zachce. Znovu opakujem, nestačí proklamačne dávať ľuďom v ústave nejaké práva, ale ich aj dodržiavať a napĺňať a to politici zásadne nerobia. Takže nech si vyberiete hocktorý článok, obsahuje iba právo nie nárok, čiže dáva ľuďom iba možnosť de jure, ale nie de facto. Takže, páni právnici a politici, naša Ústava je iba pre politikov a bohatých, tí môžu všetko.

Na spomínanej oslave ma zaujal hlavne prejav pána Fica, v ktorom pravdivo opísal súčasnú politickú situáciu, negatívny vzťah prezidentky a vlády k svojim občanom a ich nezáujem o to, čo si ľudia o nich myslia, ako aj to, že ju otvorene vyzval, aby podpísala návrh na základ odovzdaných podpisov v petícii na vykonanie referenda. Samozrejme, že u politikov a novinárov, zmagorených ideológiou liberálnej demokracie nenašiel kladnú odozvu, ba naopak, silne ho skritizovali, že vraj zneužil slávnostné oslavy dňa Ústavy SR. Ja som to takto nevidel, Fico povedal iba čistú pravdu a tá by predsa nemala byť predmetom kritiky. Bolo pre mňa veľmi zábavné sledovať popritom doslova tvrdé až mrazivé pohľady Čaputovej a Hegera, ktoré ak by mohli, by Fica doslova zmietli od rečníckeho pultu. Na tejto situácii sa dá celkom dobre zdokumentovať, kto čo hovorí a nie čo kto hovorí. V prvom prípade to bol pri svojom prejave Fico a v tom druhom hlavne Čaputová, ktorá už dávno nie je prezidentkou všetkých občanov SR. Slúži ku cti predsedovi NR SR Kollárovi, že Ficovi umožnil predniesť podľa mňa dejinný prejav. Slúži ku cti Ficovi, že mal odvahu, aby vyzval prítomných na potlesk pre zakladateľov SR a signatárov Ústavy SR nech je aká je, Mečiarovi a Gašparovičovi aj keď to samozrejme u neoliberálov nenašlo kladnú odozvu. Súčasní vládni politici sú veľmi ďaleko od toho, aby ľuďom iba slúžili a nevedia im ani vládnuť, hanba !

Nech už spor Matovič vs. Sulík dopadne akokoľvek, súčasná neoliberálna vláda už nemá ani zďaleka kredit, aby dovládla do konca volebného obdobia. Ak to dokáže, potom je to iba chybou nás, ktorí ju odmietame a želáme si jej skorý odchod. Iba želanie však nestačí. Neoliberáli, ale aj zbytok vládnej koalície – OĽANO a SME rodina sa teda už riadne čvachtajú v blate politického marazmu, keď im zároveň poriadne natieklo do topánok. Priznám sa bez mučenia, že ja neoliberálov a liberálnu demokraciu nemusím, sú mi úplne ukradnutí už aj pre ich neschopnosť, amaterizmus a nevzdelanosť pri riadení štátu, ktorý sa ich pôsobením doslova rozpadá pred našimi očami. Kde treba až cúvnuť, aby sme pochopili, že sme už na samom dne ?!

Prepad do chudoby …

19.09.2022

Už pred časom ma šokoval nový terminus technicus – pracujúca chudoba. Dovtedy som si nevedel nijakovsky predstaviť, že by mohol byť niekto chudobný, keď je zamestnaný s primeraným platom. No celosvetové otrasy najväčších priemyselných konglomerátov na svetových burzách súbežne s prepadom na finančných burzách ž v roku 2008 a aj na sklonku minulého roka [...]

Vabank …

16.09.2022

Strana SAS po odchode do opozície hrá zrejme politický vabank – buď všetko, alebo nič. Inak sa nedá vysvetliť to, že napriek proklamaciam o vernosti k vládnej koalície zahájil Sulík hlavne voči Matovičovi likvidačný postoj najprv zablokovaním konania schôdze a následne sa pripravuje aj na jeho odvolávanie. K tomu však potrebuje ešte deväť podpisov k svojim 21 [...]

Oprava ..

14.09.2022

Ospravedlnujem sa za dve chyby v mojom blogu pod názvom Impakt, protestné zhromaždenie sa koná 19. 9. 2022 a nie ako som uvádzal 18. 9.2022 a v texte má byť správne – čierna diera a nie čierna ovca.

Igor Matovič / Eduard Heger  /

Heger: Odvolanie Matoviča by sa vôbec nemalo konať

01.10.2022 15:33

Parlament by sa mal podľa slov premiéra najskôr sústrediť na riešenie skutočných problémov Slovenska a až potom by mali prísť na rad politické bitky.

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

Ruský raper Walkie spáchal samovraždu, aby sa vyhol povolaniu do bojov na Ukrajine

01.10.2022 14:47

Raper svojim fanúšikom v rozlúčkovom videu odkázal: "Nedokážem a nechcem svoju dušu zaťažiť hriechom vraždy. Nie som pripravený zabíjať za žiadne ideály."

raketa, Rusko

Washington Post: Sme dva či tri kroky od jadrovej vojny

01.10.2022 14:00

Rusko kradne ukrajinské územie a ešte sa aj vyhráža atómovou vojnou.

veľvyslanectvo Ruskej federácie

Pred ruskou ambasádou v Bratislave protestovali proti anexii ukrajinských území

01.10.2022 13:41

Organizátori protestu z iniciatívy Mier Ukrajine vyzvali krajiny demokratického sveta, aby zrýchlili pomoc Ukrajine.

jozefslavik22

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 137222x
Priemerná čítanosť článkov: 1830x

Autor blogu

Kategórie