Založ si blog

Dominový efekt …

Po dlhej agónii, v ktorej sa nachádzala vládna koalícia prišlo dlho očakávané rozuzlenie – demisia ministrov z stranu SAS. Určite budú nasledovať vo vládnej koalícii aj ďalšie turbulencie, ktoré budú zákonite viesť k ešte hlbšiemu prepadu súčasnej neoliberálnej vlády. Nie, nemýľme sa, odchodom SAS, sa jej vláda ešte nekončí. Zbytok vládnej koalície sa bude snažiť všemožne čo najdlhše udržať v chode aspoň menšinovú vládu. Bude to ale vláda – nevláda a jej život bude závislý na podpore opozície alebo niektorých nezaradených poslancoch. Bude to ale iba ďalšie predlžovanie agónie s neblahými dôsledkami pre verejnosť. V každom prípade bol odštartovaný dominový efekt -čo je vlastne reťazová reakcia vzájomne sa ovplyvňujúcich príčin a dôsledkov. Tento efekt býva zvyčajne odštartovaný možno na prvý pohľad malou bezvýznamnou zmenou, v našom prípade demisiou ministrov za stranu SAS, ale v konečnom dôsledku to spôsobí sinergiu – možný silný podnet, pohnútky či aj konečný účinok sily opozície, reprezentovanej hlavne Smerom – SSD, Hlasom – SD a stranou Republika. Mal by to byť pre túto opozíciu veľmi silný impulz, aby sa konečne rozkývali do väčšej aktivity formou spájania, ak nie inak, tak aspoň do nejakej aliancie. Zliberalizované politické strany majú ešte v našej krajine pomerne silné zastúpenie hlavne medzi mladou generáciou a preto je nanajvýš aktuálne a potrebné takýto silný impulz – sinergiu adresovať hlavne im, ale aj zbytku verejnosti. Dominový efekt už započal, padla prvá doštička domina a budú určite nasledovať aj ostatné. Je preto výsostne presviedčať ľudí o škodlivosti liberálnej demokracie veľmi prepracovanou a argumentačne silnou propagandou a zároveň dať ľuďom na vedomie, že je takéto zoskupenie vrátane mimoparlamentnej strany SNS a vlasteneckých podporovateľov strany ĽSNS dostatočne silné a schopné nielen zvíťaziť v najbližších voľbách, ale aj vysoko profesionálne aj riadiť náš štát tak, aby to bolo k prospechu nás všetkých. Posledný prieskum volebných preferencií konaného agentúrou Polis vypovedajú o tom, že vysoká aktivita strany Smer – SSD a hlavne jej predsedu pána Fica sa zúročuje tým, že percentuálne už predbehol stranu Hlas – SD s 19, 1 %. Pán Pellegrini je veľmi inteligentný politik, avšak jeho niektoré chybné kroky / účasť na oslavách SNP s vylúčením verejnosti či vlažné a vyhýbavé okomentovanie vystúpenia pána Fica na slávnostnom zhromaždení pri príležitosti osláv Dňa Ústavy SR / ho v očiach nespokojnej verejnosti pomerne silno stavajú do polohy nepremyslených a teda aj rozporuplných rozhodnutí. Dokonca aj jeho niektoré politické výroky v duchu povolebnej spolupráce sú veľmi nejasné a vyhýbavé, čo evokuje podozrenie, že strana Hlas – SD si asi vie predstaviť aj účasť v budúcej vláde za účasti SAS a PS. Ak by však mal Pellegrini jasnú víziu s kým po voľbách, tak by už dávno užšie spolupracoval so stranou Smer – SSD, pretože jeho odčleňovanie od ideológie sociálnej demokracie asi nie je ani v záujme jeho podporovateľov.

Stále som toho názoru, že z tejto šlamastiky, ktorú spôsobila neoliberálna vláda a aj následne z politického marazmu, kedže nie je schopná riadiť štát a ľuďom nepomáha v ťažkej dobe nás môže vyviesť iba silné zoskupenie konzervatívnych a vlasteneckých síl na čele ktorých musí byť rozhodný, silný, vysoko inteligentný a skúsený politik. Ľudia sú stále pasívni a naivní v tom, že veľmi neochotne a ľahostajne sa stavajú k zodpovednosti za chod vecí verejných a keďže tento stav pretrváva, poslať na smetisko dejín to dokáže iba jeden politik – Robert Fico. Nikdy som ho nevolil, často som ho kritizoval, ale za danej situácie to nik iný nedokáže. Zatiaľ v je to v opozícii najväčší bojovník za práva ľudu, čo dokázal aj svojou odvahou pri svojom vystúpení na oslavách Dňa Ústavy SR, keď priamo prítomnú prezidentku oslovil s požiadavkou, aby nezmarila referendum a podpísala jeho konanie. Veľkým počinom bola aj požiadavka Fica, aby sa zatlieskalo otcom našej štátnosti a signatárom Ústavy SR – Mečiarovi a Gašparovičovi. Celé vystúpenie pána Fica bolo v znamení toho, že ľuďom sa musí stále hovoriť pravda a že je potrebné, aby sa politici neustále snažili bojovať za ich práva tak, aby ľudia žili dôstojne a v bezpečí, čo je právom ľudu !!!

Prepad do chudoby …

19.09.2022

Už pred časom ma šokoval nový terminus technicus – pracujúca chudoba. Dovtedy som si nevedel nijakovsky predstaviť, že by mohol byť niekto chudobný, keď je zamestnaný s primeraným platom. No celosvetové otrasy najväčších priemyselných konglomerátov na svetových burzách súbežne s prepadom na finančných burzách ž v roku 2008 a aj na sklonku minulého roka [...]

Vabank …

16.09.2022

Strana SAS po odchode do opozície hrá zrejme politický vabank – buď všetko, alebo nič. Inak sa nedá vysvetliť to, že napriek proklamaciam o vernosti k vládnej koalície zahájil Sulík hlavne voči Matovičovi likvidačný postoj najprv zablokovaním konania schôdze a následne sa pripravuje aj na jeho odvolávanie. K tomu však potrebuje ešte deväť podpisov k svojim 21 [...]

Oprava ..

14.09.2022

Ospravedlnujem sa za dve chyby v mojom blogu pod názvom Impakt, protestné zhromaždenie sa koná 19. 9. 2022 a nie ako som uvádzal 18. 9.2022 a v texte má byť správne – čierna diera a nie čierna ovca.

Igor Matovič / Eduard Heger  /

Heger: Odvolanie Matoviča by sa vôbec nemalo konať

01.10.2022 15:33

Parlament by sa mal podľa slov premiéra najskôr sústrediť na riešenie skutočných problémov Slovenska a až potom by mali prísť na rad politické bitky.

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

Ruský raper Walkie spáchal samovraždu, aby sa vyhol povolaniu do bojov na Ukrajine

01.10.2022 14:47

Raper svojim fanúšikom v rozlúčkovom videu odkázal: "Nedokážem a nechcem svoju dušu zaťažiť hriechom vraždy. Nie som pripravený zabíjať za žiadne ideály."

raketa, Rusko

Washington Post: Sme dva či tri kroky od jadrovej vojny

01.10.2022 14:00

Rusko kradne ukrajinské územie a ešte sa aj vyhráža atómovou vojnou.

veľvyslanectvo Ruskej federácie

Pred ruskou ambasádou v Bratislave protestovali proti anexii ukrajinských území

01.10.2022 13:41

Organizátori protestu z iniciatívy Mier Ukrajine vyzvali krajiny demokratického sveta, aby zrýchlili pomoc Ukrajine.

jozefslavik22

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 137224x
Priemerná čítanosť článkov: 1830x

Autor blogu

Kategórie