Založ si blog

Môže to byť ešte horšie ?! …

Naša krajina v mnohom pripomína Bermudský trojuholník. Stráca sa v ňom mnohé – naša suverenita, hrdosť občanov na vlastnú štátnosť, vládu a vládnych politikov, strácajú sa verejné finančné zdroje, neexistuje primerané dotovanie strát z obmedzujúcich opatrení pre pandémiu, neexistuje primeraná valorizácia platov a dôchodkov z dôsledku vysokej inflácie spôsobenej nie vojnou na Ukrajine ale tlačením stále väčšieho množstva peňazí ktoré spôsobilo ich prebytok čo rozpútalo zdražovanie energií a všetkého čo stým súvisí, stráca sa tým kúpi schopnosť hlavne strednej vrstvy ako hlavného nositeľa štátnych príjmov a silne tak chudobnie zvyšok ľudí všeobecne, neexistuje účinný spôsob realizácie investičných dlhov hlavne v oblasti infraštruktúry, mizne nezávislosť ekonomiky a jej schopnosť udržiavať v chode našu krajinu, miznú dane z našich zárobkov v bezodnej studnici štátnej mašinérie, neexistuje pravda právo a spravodlivosť ako základný predpoklad uplatňovania demokracie, stráca sa už aj tak značne zdecimovaná výsostne dôležitá a potrebná výzbroj našej armády a čo najhoršie začína sa do nenávratna vytrácať aj nádej, že raz bude lepšie. Jediné, čo sa nestráca je silná vrstva zbohatlíkov – oligarchov s miliardovými kontami, neschopní politici, ktorí zbohatli na náš úkor a naša kolosálna ľudská hlúposť pri neochote podieľať sa na veciach verejných aj na štátnej úrovni, čo umožňuje neschopným a bezcharakterným politikom, aby nás okrádali, klamali a manipulovali. Apatia, naivita a pasivita je práve to, čo od nás politici očakávajú.

Osuský už nie je najlepším krasorečníkom. Po včerajšej tlačovke sa ním stal hlboký podpriemer Heger. To, že dokázal po veľmi dlhom čase zo seba vychŕliť veľké množstvo viet ho ešte nedokáže urobiť aj dobrým rétorikom. Ukazuje sa, že okrem toho, že svojou návštevou Kyjeva chcel zakryť svoju zbabelosť z predchádzajúcej návštevy zástupcov Poľska, Česka a Slovinska, dokázal iba to, že bez obviňovania predchádzajúcej vlády a jej vrcholných predstaviteľov Fica Pellegriniho nevie ničím iným argumentovať. Pri kritike Ficovej dovolenky v exotickej krajine a drahej cesty súkromným tryskáčom opomenul, že obdobne ale za štátne peniaze a teda obludnejšie viacnásobne cestoval do takejto krajiny a Sulík, ktorý raz zobral so sebou aj dcéru, ale aj Čaputová so svojim milencom. Že išlo o krajiny, kde neexistuje demokracia, verejne sa popravuje masovo, vraždia sa a štvrtia mŕtvoly novinára, odsekávajú ešte aj v dnešnej dobe ruky za krádež, kde ženy nemajú takmer žiadne práva, to sa už Hegerovi do jeho pochybnej rétoriky akosi nepomestilo – zámerne. Takže, bolo by lepšie, ak sa vrcholový politik púšťa do ostrej polemiky mať aj trochu súdnosti a pozametať si najprv pred vlastným prahom a nie iba tak spakruky označovať Fica Pellegríniho za platených agentov Moskvy, keď je nad slnko jasné, že nielen on, ale takmer celá vládna koalícia vrátane Čaputovej cicala dlhodobo a ešte aj dnes cicia mlieko so značkou Made in USA.

Je niekoľko stupňov hodnotenia úrovne ľudskej inteligencie, nie som odborník na psychológiu či psychiatriu, no predpokladám, že doteraz najvyšší stupeň predstavuje kreténizmus. Avšak, ako sa javí, pre vládnu koalíciu tak ako pri Mendelejovovej sústave prvkov je zrejme ešte za kreténizmom niekoľko bielych neprebádaných miest. A to isté ak aj nie ešte dôležitejšie je aj jej hodnotenie v oblasti úrovne charakterov jej aktérov.

Takže nie je PATRIOT ako patriot – vlastenec. Tí naši akože patrioti našu krajinu už dávno zapredali cudzím záujmom. Systémy S – 300 inak omnoho lepšie ako tie dovezené a zapožičané systémy Patriot, budú možno chrániť životy a majetok Ukrajincov, ale kto ochráni naše životy a majetok, ak nám na chrbát začnú padať ruské rakety ? žeby nás ochránili naši hrdinskí neoliberálni politici svojou vlastnou hruďou ?! Zabudnite !!! Ak sa tomu neurobí rýchlo prietrž, bude to možno ešte horšie.

Apropó, silne so mnou zalomcoval výrok jedného vládneho politika, keď vyslovil prirovnanie – pracujúca chudoba. Je to iba silný dôkaz toho, kde nás až doviedla neoliberálna vláda svojou totálnou neschopnosťou, keď dôsledkom je vznik takejto novej spoločenskej vrstvy.

Odpadlíci / pre tých, čo už nerozumejú slovensky, v angl. pr.“ renegáti „.

10.11.2022

Čas od času sa snažím pripomenúť ľuďom, že nielen chlebom je človek živý. Je nezpočet toho, čo kvári našu spoločnosť, presviedčame sa o tom denno denne na vlastnej koži. Určite je mnoho iných aktuálnejších tém, avšak dať niektorej inej prednosť pomaly ani nemá zmysel, keďže je nimi preplnený celý blog Pravdy. Kultúra však určite patrí medzi oblasti, ktoré sa [...]

Žiť po svojom …

25.10.2022

Za éry Mečiara nás svet považoval za začiatočníkov vďaka politiky izolacionalizmu, keď sa presadzovala politika národnej a politickej zvrchovanosti. Spolu so SNS nás takouto politikou HZDS odrádzalo od vstupu do EÚ ale aj do NATO. Bolo mi to vtedy veľmi sympatické, pretože ako nový mladý štát sme sa nemuseli veľmi náhliť z jednej šlamastiky do druhej. Veľmi mi však vadil [...]

Demokracia a morálka …

16.10.2022

S nástupom liberálnej demokracie a teda liberalizmu či niekto chce alebo nie, začala akosi masívne ustupovať morálka. Dôkazom toho je masívne presadzovanie akože práv komunity LBGTI, čo sa prieči drvivej väčšiny hétero orientovaných ľudí, ktorých je zatiaľ prevažná väčšina populácie a to nielen u nás. Väčšie práva komunity LBGTI sa presadili iba v krajinách, kde [...]

Saakašvili

Saakašviliho vo väzbe otrávili ťažkými kovmi, tvrdia lekári

05.12.2022 18:20

Väzneného bývalého prezidenta Gruzínska vlani previezli z väzby do nemocnice po tom, čo absolvoval 50-dňovú protestnú hladovku.

Russia China Bomber Patrols

Ako keď Rust pristál na Červenom námestí. Rusmi otriasol útok na strategické základne

05.12.2022 17:37

Rusi už vedia, že Krymský most nie je pred ukrajinskou odvetou v bezpečí. To, že sa musia obávať aj o strategické jadrové sily hlboko v ruskom vnútrozemí je ale šokujúca novinka.

Belgicko Brusel súd útoky džihádisti teroristi

Začiatok súdu s páchateľmi teroristických útokov v Bruseli sprevádzali emócie

05.12.2022 17:05

V Belgicku sa začal najväčší súdny proces v histórii krajiny. Pri krvavých útokoch v marci 2016 prišlo o život 32 ľudí a stovky osôb utrpeli zranenia.

zámocká streľba

Po útoku na Zámockej má strach 10 percent ľudí, žiadne obavy nepociťuje 60 percent

05.12.2022 16:11

Obavy o svoju bezpečnosť po útoku pociťujú výrazne silnejšie mladí ľudia.

jozefslavik22

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 79
Celková čítanosť: 150925x
Priemerná čítanosť článkov: 1910x

Autor blogu

Kategórie