Založ si blog

Právo +ľudu …

Čl. 2 Ústavy SR jasne vypovedá, kto vlastne vládne krajine. Samozvaní demokrati bezuzdne pošliapali toto právo, ktoré zahrňuje viacero prvkov priamej demokracie, ktoré však politické strany unisomo ignorujú či aj okato pošliapavajú. Prejavilo sa to zmarením prvého referenda Čaputovou a šikanovaním druhého referenda a aj tesne pred hlasovaním v poslednom referende, keˇrrozpútali antipropagandu aba čo viac vrcholní ústavní predstavitelia neurobili nič pre jeho úspešnosť, nevyzývali na účasť, dokonca verejne prezentovali, že sa ho nezúčastnia. Ak bývalé koaličné strany robili masívnu antikampaň a ostentatívne vyzývali svojich priaznivcov na neúčať, cez to všetko hodnotím výsledky referenda za obrovský úspech, 1,2 milióna kladných hlasov okamžite vystrelilo strelku popularity v prospech strany Smer – SSD na čele s Robertom Ficom, ktorý sa tak sta jasne najväčším ochrancom ľudu. A ľud má dobrú pamäť a to aj napriek neustálemu očierňovaniu Ficových vlád z korupcie a štátnej mafie. Priznám bez mučenia, že som bol veľkým kritikom jeho vlád, lebo sa mi zdalo, že mohol pre ľudí urobiť viac. No bola situácia aká bola, nízka inflácia, nízke ceny tovarov a služieb a žiaľ, niekoho vinou na nižších stupňoch riadenia, hlavne pri výbere daní a rôznych iných finančných operácii, akým bol aj dnešný kajúcnik Imrecze, ktorý sa dnes snaží zvaľovať vinu na vyššie inštancie. Ako opozičný politik, vyrástol Robert Fico ako osamotený ochranca práv ľudu a to mu sedí. Pellegríni sa čoraz viac mení svojou nekkonfrotačnou a ústupčivou politikov iba na obyčajný prívesok Smeru – SSD, čo sa prejavilo aj na posleddnom prieskume volebných preferencii, keď sa do čela dostala Strany Smer – SSD s 21 %, o dve percentá viac ako u Hlasu – SD, čo napovedá, kto by mal byť budúci predseda vlády a Pellegríni možno ako prezidentský kandidát.

Ospravedlňujem sa za pomerne dlhú odmlku z dôvodu prekonávania ťažkej choroby, keď sa mi nepretržite triasli ruky a nemohol som písať. Teraz, po piatej operácii sa mi mierne polepšilo, takže som sa aj za podpory manželky pár dní po operácii dokázal vyštverať hore 400 m kopcom do hlasovacej miestnosti a odovzdať svoj hlas v referende. Tisíce spoluobčanov aj keď dokážu na ulici povedať redaktorom, že nechcú túto vládu, lenivé zadky nezdvihli. Kvórum účasti sa aj Matovič pred poslednými voľbami zviazal, že ho zníži na 25 %, ale skutek utek ako vravia bratia Česi. Pokiaľ dokážem ovládať klávesnice na PC, potiaľ budem písať, lebo možno vyslovujem názor aj mnohých iných, čo zmýšľajú rovnako, iba im chýba dar písaného slova.

Roberta Fica za jeho neutíchajúce úsilie chrániť práva ľudu by som bez okolkov nazval ľudovým vodcom, samozvaní demokrati by to určite zneužili a nazvali by ho Furerom.

Spravodlivosť v krvi …

18.03.2023

Kde sa vzali, tu sa vzali, odrazu na pódiu TB stáli – demokrati, Hegeroví demokrati. Bola doba, kdedy bolo tých samozvaných demokratov ako maku, bolo sa treba vyhradiť voči mafiánom a fašistom. Ozaj, najjednoduchší spôsob, ako sa stať antifašistom je iných označiť za fašistov, bez dôkazov s ignoráciou prezumpcie neviny – no takto jednoducho jednajú samozvaní [...]

Smrteľné nebezpečenstvo – PS …

06.03.2023

Už niw strana SAS je liberálnym strašiakom, po prevzatí predsedníctva mladým Šimečkom však dovŕšila svoju premenu na totálne radikálnu liberálnu politickú stranu. Veď je všeobecne známe verejné vyjadrenie novopečeného predsedu, že je tvrdým propagátorom jedného svetového superštátu, kde pre štáty, ktorých nosnou kostrou je štátoprávne usporiadanie na národnom [...]

V politike už prituhuje …

22.02.2023

Príroda síce signalizuje opak – oteplenie, no je nad slnko jasné, že sa to v politike akosi zamotáva. Stále sa ešte opozičné strany nevzdali júnového termínu predčasných volieb, v čom hrá prím strana Smer – SDD s podporou Hlasu – SD. Ale čo dáva pramalý zmysel je nenápadné vyjadrenie Pellegriniho, že do budúcej vlády spolu s Ficom nepôjde. Možno je to [...]

North Korea Launch

KĽDR otestovala útočný podvodný dron, môže vyvolať "rádioaktívne cunami"

24.03.2023 07:01

Tento rok už komunistická krajina odpálila niekoľko desiatok rakiet, vlani ich bolo rekordných viac ako 70.

Elena Prokopová, lekárka, pediatrička

Pediatrička Prokopová: Jedna ukrajinská lekárka je tisíc ošetrených detí navyše

24.03.2023 06:05

Slovensko už o veľa kvalitných lekárov svojou nečinnosťou prišlo, hovorí v podcaste denníka Pravda zástupkyňa ukrajinských zdravotníkov Alona Prokopová.

Rusko, Ukrajina, vojna

ONLINE: Leopardy pre Ukrajinu sa postupne zbierajú. Poslúžia ofenzíve?

24.03.2023 05:45, aktualizované: 06:20

Ukrajina dostáva nielen tanky sovietskej výroby, ale prisľúbených má viac ako 150 tankov Leopard od rôznych krajín.

Francúzsko, dôchodky, protesty

Vo Francúzsku bolo horúco, pri protestoch 172 zatknutých, 149 policajtov zranených

24.03.2023 04:18

Pri protestoch proti francúzskej dôchodkovej reforme zatkla polícia vo štvrtok a v noci na piatok 172 ľudí, zranenia utrpelo 149 policajtov.

jozefslavik22

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 171370x
Priemerná čítanosť článkov: 2016x

Autor blogu

Kategórie