Založ si blog

Demokracia a morálka …

S nástupom liberálnej demokracie a teda liberalizmu či niekto chce alebo nie, začala akosi masívne ustupovať morálka. Dôkazom toho je masívne presadzovanie akože práv komunity LBGTI, čo sa prieči drvivej väčšiny hétero orientovaných ľudí, ktorých je zatiaľ prevažná väčšina populácie a to nielen u nás. Väčšie práva komunity LBGTI sa presadili iba v krajinách, kde o tom rozhodli politici, ale nie v referende aby sa vyjadrili bežní ľudia. Začalo sa to šíriť ako mor po celom svete a zasiahlo to dokonca aj kresťansky orientované krajiny. Sme ešte jedna z posledne odolávajúcich krajín, ktorá ešte neustúpila tlaku liberalizmu.

Som presvedčený demokrat – ľudovec a teda konzervatívec a preto mám také názory na morálku aké mám. To však neznamená, že necítim toleranciu aj voči komunite LBGTI. Skutočne mi je jedno, čo takíto ľudia robia v súkromí, naša spoločnosť sa však riadi zákonmi a Ústavou SR, čo zodpovedá aj charakteru demokracie / tej klasickej /, ktorá vykonáva vládu väčšiny nad menšinou a pokiaľ viem, LBGTI komunita číta v našej krajine cirka 4 %. Jediní, čo sa snažia tejto komunite drukovať sú terajší vládni činitelia, strana SAS a zmanipulovaná časť mládeže. To, že boli zavraždení dvaja členovia komunity LBGTI je tragická udalosť, ako demokrat a ľudovec nie je mi to samozrejme ľahostajné, súcitím s touto komunitou, s pozostalými a aj s ostatnými súcitiacimi. To však neznamená, že je to koniec sveta, ľudia sa rodia aj umierajú a smrť hoci aj násilná môže postretnúť či cielene alebo náhodne hocikoho. Aj ja sa domnievam, že je okolo tohto tragického prípadu priveľa politiky, čo možno dokáže rozoštvať celú našu spoločnosť. Určite ide o osamelého vlka – tínedžera, ktorý nebol zmagorený v domácich podmienkach, ale cez facebook podobnými šialencami – extrémistami pravdepodobne z USA alebo N. Zeelandu. V dnešnej TV debate na TA3 moderátor Iliev, ktorý sa v priamom prenose tak ako pred časom aj jeho kolega k tejto komunite priznal, ihneď na úvod si zamenil úlohu moderátora so žalobcom a svoje obvinenia hlavne politikov za ich výroky proti komunite LBGTI predniesol so značným zlostným výrazom v tvári. Taký výraz v tvári mal aj žalobca Troján v zinscenovanom procese proti Milade Horákovej v roku 1953 a to je varujúce, to by si žiadna TV nemala dovoliť. Zaradil sa tak k TV Markíza za jej nenávistné prejavy o dezolátoch. V TV debate Na telo na TV Markíza dnes zasa zahviezdil minister Budaj / nezabúdaj /, ktorý na základe tejto tragickej udalosti vyslovil požiadavku, aby sa uzákonili pre LGBTI registrované partnerstvá. Je zaujímané, že Čaputová sa osobne zúčastnila spomienky na túto nezmyselnú dvojvraždu a aj si poplakala, no nezaznamenal som, že by nejako osobne prejavila sústrasť aj pri smrti piatich študentov pri dopravnej nehode Děvečku na Zochovej ulici. Názory Bitó – Cigánikovej sú také scestné, že je mi je odporné aj komentovať.

Nesmútim za bývalým totalitným režimom, ale bez mučenia musím priznať, že vtedajšia spoločnosť bola vysoko morálnejšia aj vďaka veľmi prísnej až represívnej polícii, ktorá dokázala kriminalitu udržať v primeraných medziach. Dnešný PZ SR je personálne aj morálne zdecimovaný a je iba zdrapom a tieňom toho, aký by mal byť, čo pochopiteľne je voda na mlyn kriminálnikom.

Odpracoval som 54 rokov, v šťastnom manželstve a pre rodinu žijem už 55 rokov, spolu s mojou manželkou sme vychovali dve vysokoškolsky vzdelané deti s plnými titulmi, naša vnučka už úspešne študuje 4 ročník medicínu na Karlovej univerzite. Som veriaci katolík čo nechodí do kostola, nosí Pána Boha a Ježiša Krista hlboko vo svojom srdci a snaží sa žiť tak, aby som sa nemusel na konci života hanbiť za to ako som žil. Každý večer zaspávam rýchlo a s čistým svedomím že keď som aj nepomohol, iste som neublížil. Tak si predstavujem život v morálke.

Odpadlíci / pre tých, čo už nerozumejú slovensky, v angl. pr.“ renegáti „.

10.11.2022

Čas od času sa snažím pripomenúť ľuďom, že nielen chlebom je človek živý. Je nezpočet toho, čo kvári našu spoločnosť, presviedčame sa o tom denno denne na vlastnej koži. Určite je mnoho iných aktuálnejších tém, avšak dať niektorej inej prednosť pomaly ani nemá zmysel, keďže je nimi preplnený celý blog Pravdy. Kultúra však určite patrí medzi oblasti, ktoré sa [...]

Žiť po svojom …

25.10.2022

Za éry Mečiara nás svet považoval za začiatočníkov vďaka politiky izolacionalizmu, keď sa presadzovala politika národnej a politickej zvrchovanosti. Spolu so SNS nás takouto politikou HZDS odrádzalo od vstupu do EÚ ale aj do NATO. Bolo mi to vtedy veľmi sympatické, pretože ako nový mladý štát sme sa nemuseli veľmi náhliť z jednej šlamastiky do druhej. Veľmi mi však vadil [...]

Záhada hlavolamu . ..

13.10.2022

V mladosti som mnoho krát bral do rúk všakovaké náčinie, čo zas bol niekedy aj slušný výkon. Vyrastal som v dobe, keď Jaroslav Foglar písal svoje knižky o rýchlych šípoch. Záhada hlavolamu – ježko v klietke bol aspoň vtedy na vrchole záujmu omladiny. S ježkom v klietke som sa zoznámil aj osobne, no pre mňa to nebola veľká záhada, rozlúštenie mi nerobilo veľké [...]

Belgicko Brusel súd útoky džihádisti teroristi

Začiatok súdu s páchateľmi teroristických útokov v Bruseli sprevádzali emócie

05.12.2022 17:05

V Belgicku sa začal najväčší súdny proces v histórii krajiny. Pri krvavých útokoch v marci 2016 prišlo o život 32 ľudí a stovky osôb utrpeli zranenia.

zámocká streľba

Po útoku na Zámockej má strach 10 percent ľudí, žiadne obavy nepociťuje 60 percent

05.12.2022 16:11

Obavy o svoju bezpečnosť po útoku pociťujú výrazne silnejšie mladí ľudia.

smrteľná havária, Tornaľa, Revúca

Po hádke s partnerkou muž havaroval. Okrem neho zomreli ďalší traja ľudia

05.12.2022 15:45

„Za jeden večer sa takto vymazala jedna rodina,“ konštatoval smutne primátor Revúcej, odkiaľ nevinní nebohí pochádzali.

nehoda

Ožratí za volantom: S tromi promile išla v protismere po diaľnici, ďalší zaspal a nabúral

05.12.2022 15:28, aktualizované: 15:39

Policajti zadržali v Devínskej Novej Vsi aj 32-ročnú vodičku, ktorá jazdila v protismere s viac ako 3,5 promile.

jozefslavik22

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 79
Celková čítanosť: 150907x
Priemerná čítanosť článkov: 1910x

Autor blogu

Kategórie