Založ si blog

Záhada hlavolamu . ..

V mladosti som mnoho krát bral do rúk všakovaké náčinie, čo zas bol niekedy aj slušný výkon. Vyrastal som v dobe, keď Jaroslav Foglar písal svoje knižky o rýchlych šípoch. Záhada hlavolamu – ježko v klietke bol aspoň vtedy na vrchole záujmu omladiny. S ježkom v klietke som sa zoznámil aj osobne, no pre mňa to nebola veľká záhada, rozlúštenie mi nerobilo veľké problémy. V živote sa stretneme s viacerými záhadnými hlavolamami osobnými i celospoločenskými, niektoré sú skutočné a niektoré umelé. Pre inteligentných ľudí by nemali predstavovať neriešiteľné problémy. No ako sa ukazuje, nie je v našej krajine situácia, ktorá by vypovedala o tom, že je u nás všetko v poriadku. Žiaľ neriešia sa celospoločenské problémy, ale nahradzujú sa iba planým politikárčením. Ľudia akoby si brali príklady od politikov. Nie sú schopní, či ochotní v svojich požiadavkách postupovať spoločne, protestujú jednotlivo akoby pozabudli na novembrové dni v roku 1989, že iba v jednote je sila. Ani odbory, ani profesné organizácie akoby nemali záujem na spoločnom postupe a teda potom aj výzvy opozičných strán na účasť na protestoch proti vláde sa míňajú účinkom. Avšak celospoločenský záujem by mal smerovať k spoločnému postupu, keďže takmer 90 % ľudí už nechce túto vládu. Strana SAS sa stala opozičnou stranou, no ťažko predpokladať, že by mala záujem postupovať spoločne so zbytkom opozície. Sulíka ženie proti Matovičovi iba pomsta a preto sa domnievam, že aj napriek číslam, keďže na zmenu ústavy o predčasných voľbách je potrebných 90 hlasov poslancov NR SR bude veľmi ťažké takýto návrh zákona presadiť. Zrejme najpriechodnejšie by bolo asi odvolávanie predsedu vlády, pád vlády a vyhlásenie predčasných volieb. Ustanovenie úradníckej vlády by nebolo veľmi vhodné, tým by sa politické problémy nevyriešili, to umožnia iba predčasné voľby, ktoré rozdajú novu politické karty. Neoliberálna vláda ohrotizánsky sklamala, ľuďom nepomáha a doviedla našu krajinu na pokraj katastrofy, ľudia chudobnejú, ekonomika stagnuje a k tomu sa ešte pridáva stále klesajúce Euro voči doláru, čo je absolútny dôkaz o neschopnosti EÚ zabezpečiť stálu jej prosperitu. Prebiehajúca energetická a ekonomická kríza je dôkazom o celkovom úpadku EÚ a vojna na Ukrajine je iba jej tieňom. Ono to vypadá tak, že ak to politici nebudú môcť dokázať vyriešiť demokraticky v parlamente, potom či sa nám to bude páčiť alebo nie, budeme to musieť vyriešiť my ľudia. Akékoľvek otáľanie v tomto smere bude zavliekať našu krajinu stále viac a viac hlbšie do potom neriešiteľných problémov. No ak by nebol schválený štátny rozpočet, Boris Kollár sľúbil / už po koľký krát /, že podporí predčasné voľby.

Odpadlíci / pre tých, čo už nerozumejú slovensky, v angl. pr.“ renegáti „.

10.11.2022

Čas od času sa snažím pripomenúť ľuďom, že nielen chlebom je človek živý. Je nezpočet toho, čo kvári našu spoločnosť, presviedčame sa o tom denno denne na vlastnej koži. Určite je mnoho iných aktuálnejších tém, avšak dať niektorej inej prednosť pomaly ani nemá zmysel, keďže je nimi preplnený celý blog Pravdy. Kultúra však určite patrí medzi oblasti, ktoré sa [...]

Žiť po svojom …

25.10.2022

Za éry Mečiara nás svet považoval za začiatočníkov vďaka politiky izolacionalizmu, keď sa presadzovala politika národnej a politickej zvrchovanosti. Spolu so SNS nás takouto politikou HZDS odrádzalo od vstupu do EÚ ale aj do NATO. Bolo mi to vtedy veľmi sympatické, pretože ako nový mladý štát sme sa nemuseli veľmi náhliť z jednej šlamastiky do druhej. Veľmi mi však vadil [...]

Demokracia a morálka …

16.10.2022

S nástupom liberálnej demokracie a teda liberalizmu či niekto chce alebo nie, začala akosi masívne ustupovať morálka. Dôkazom toho je masívne presadzovanie akože práv komunity LBGTI, čo sa prieči drvivej väčšiny hétero orientovaných ľudí, ktorých je zatiaľ prevažná väčšina populácie a to nielen u nás. Väčšie práva komunity LBGTI sa presadili iba v krajinách, kde [...]

migranti, Brodské , Kúty, hranica,

Štát sa pripravuje na novú vlnu utečencov. Hľadá miesto pre stanové mestečko

05.12.2022 19:30

Ministerstvo vnútra hľadá vhodné lokality na stanové mestečko pre imigrantov, podobné tomu v Kútoch, pre prípad očakávanej novej vlny migrantov.

Saakašvili

Saakašviliho vo väzbe otrávili ťažkými kovmi, tvrdia lekári

05.12.2022 18:20

Väzneného bývalého prezidenta Gruzínska vlani previezli z väzby do nemocnice po tom, čo absolvoval 50-dňovú protestnú hladovku.

Russia China Bomber Patrols

Ako keď Rust pristál na Červenom námestí. Rusmi otriasol útok na strategické základne

05.12.2022 17:37

Rusi už vedia, že Krymský most nie je pred ukrajinskou odvetou v bezpečí. To, že sa musia obávať aj o strategické jadrové sily hlboko v ruskom vnútrozemí je ale šokujúca novinka.

Belgicko Brusel súd útoky džihádisti teroristi

Začiatok súdu s páchateľmi teroristických útokov v Bruseli sprevádzali emócie

05.12.2022 17:05

V Belgicku sa začal najväčší súdny proces v histórii krajiny. Pri krvavých útokoch v marci 2016 prišlo o život 32 ľudí a stovky osôb utrpeli zranenia.

jozefslavik22

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 79
Celková čítanosť: 150928x
Priemerná čítanosť článkov: 1910x

Autor blogu

Kategórie