Založ si blog

Dobrí a zlí …

Vo všeobecnosti sú ľudia dobrí a zlí. Tí dobrí sa usilujú o presadzovanie dobra a bojujú proti zlu v akejkoľvek podobe, no a tí druhí – zlí zas bojujú proti dobru. pretože na páchanie dobra nemajú ten povestný “ karakter „. Takže, liberálna demokracia išla v tomto zmysle ešte ďalej a voči imaginárnym “ zlým ľuďom “ čo akosi nedokážu stráviť ich “ jedinečnú a takmer vo všetkom neomylnú udeológiu “ stačila pozmeniť aj definíciu liberalizmu, ktorý delí na ľavý a pravý. A dokonca to liberáli vyšperkovali ešte viac tým, že na tú ľavú stranu zaradili komunistov, socialistov, sociálnych demokratov a dokonca aj fašistov a na tú pravú stranu iba seba v podobe moderného kapitalizmu. Takže liberáli ako sa zdá v tom majú jasno a preto si berú právo bez škrupulí všetkých okrem seba označovať za fašistov. a seba za demokratov. Kto sú teda fašisti a kto demokrati ?

Najuznávanejšia definícia fašizmu podľa Rogera Griffina : Je to druh modernej politiky, ktorej ašpiráciou je vytvorenie totálnej revolúcie v politickej a spoločenskej kultúre určitého národného alebo etnického spoločenstva. Ide o vnímanie obdobia dekadencie a degenerácie a nutnosti dať priestor znovuzrodeniu a regenerácie v post – liberálnom novom svetovom poriadku. Adolf Hitler sa síce videl vo fašizme, ale od neho prevzal iba zdravicu so zdvihnutou rukou a pozdravom Heil Hitler !

Ale späť k názvu fašizmus, definícia jasne hovorí, čo je vlastne ten fašizmus, určite to nie je ten, ktorý stále sídli v hlavách ľavičiarov a liberálov. Moderný fašizmus je bez krvi. Naši politici a nielen oni si to náramne mýlia práve s fašizmom, ktorý praktizoval Hitler v Nemecku ako národný / nacionálny / socializmus – nacizmus. Je ale pravdou, že keď sa Mussolini pripojil ku koristníckej krvavej vojne hitlerovského Nemecka, zmenil sa vlastne jeho fašizmus za nacizmus. Naši politici sa navzájom dokážu do nemoty okiadzať fašizmom a to bez toho, aby poznali, čo to vlastne v súčasnosti moderný fašizmus je. No ak sa cez to všetko nedokážu od takéhoto spôsobu politického boja odosobniť, mali by veľmi silne zvažovať, čo vypustia zo svojich úst. Sám sa divím, že Kotlebovci či členovia strany Republika sa doteraz nedokázali osmeliť a právne napadnúť také to osočovanie.

Hlasovanie o protiinflačnej pomoci viac ako doteraz rozdelili nielen politikov, ale ako sa zdá aj širokú laickú či odbornú verejnosť. Pomaly už ani nejde o to, či Matovič niečo dáva / rodinám s deťmi /, alebo berie či aj nedáva / ZMOSU či ostatným ľuďom /, ale skôr o to kto má aké politické tričko a za koho vlastne kope. NO hádam najviac rezonuje akýsi novotvar, ktorý môže napadnúť iba toho, čo považuje ostatných za hlupákov a sám je vlastne kandidátom na idiot a čuduj sa svete, jeho nápad ašpiruje aj na zápis do Guinessovej knihy rekordov : Matovič rozdelil fašistov na dobrých a zlých. No takéto niečo sa môže zrodiť iba v jeho hlave ! Matovič schváleným zákonom o protiinflačnom balíku iba ešte viac rozoštval verejnosť a jeho drísty o tom, že s nikým nerokoval a ani sa s nikým o podpore pri hlasovaní nebavil neverí možno ani on sám.

Politici si z nás robia stále iba dobrý deň a som skutočne na pochybách či politici, podľa toho ako sa správajú a konajú sú ešte vôbec svojprávni / teda pre spravodlivosť hlavne tí koaliční /.

Dokážeme prekročiť vlastný tieň ? ! . ..

24.06.2022

Ani naša minulosť, ani naša prítomnosť a ani naša budúcnosť nám nebude nikdy naklonená, keď sa nepousilujeme mať odvahu odhaľovať biele miesta v našich dejinách. Zbytočne sa nehovorí, že kto nepozná vlastnú históriu, je prinútený ju prežiť znova. Nie žeby sme nemali dosť problémov v súčasnosti, avšak ak sa nedokážeme vyrovnať so svojou minulosťou ako dokážeme [...]

Dám – nedám …

20.06.2022

Pomaly už ide o otrepané divadlo, čo ľuďom predvádzajú vládni politici, no najme vo vzťahu Matovič – Sulík, keďže sa za svet nedokážu dohodnúť, či možno je to aj iba akási hra patriotov ako najlepšie obalamútiť plebs tým, že s navonok priam predháňajú obaja ako chcú ľuďom pomôcť, no skutočnosť je taká, že ľudia už roky na sľubovanú účinnú pomoc [...]

Staré mesto …

17.06.2022

Moje blednúce spomienky na starú Bratislavu ukončím spomínaním na časť Bratislavy – Staré mesto. Bolo to v dobe môjho dospievania v rokoch 50 – tych a 60 – tych. Po vojne nebolo veľa príležitosti na zábavky mládeže okrem Čajov o piatej v PKO, či sporadických návštev kina Dukla, Hviezdy, Pohraničníka, Prahy, Slovana, Obzor, či kina Metropol. Na všetko [...]

litva, rusko

Moskva ide ďalej: Po vyhrážkach spochybňuje hranice Litvy

25.06.2022 12:46

Rusko zákaz prepravy tovaru do Kaliningradskej oblasti označilo za "nelegálne".

Igor Matovič

Matovič svojim: Z hlasovania s fašistami nemusíte mať výčitky

25.06.2022 10:29

Matovič s Hegerom nechcú nechať rodiny v štichu. Svojich upokojujú, že hlasovanie o protiinflačnom balíčku aj s fašistami bolo správne.

Igor Matovič

V OĽaNO sú z nespokojných zrazu spokojní poslanci. Dokedy?

25.06.2022 09:00

Spolupráca s fašistami - či už z ĽS NS, alebo z Republiky - rozdeľuje parlament.

Srbsko / Putin / Rusko /

Za druhej svetovej tiež ľudia nehľadeli na výplatu, odkázal šéf ruským štrajkujúcim

25.06.2022 08:36

Niektorí zamestnanci svoje výplaty nevideli od januára.

jozefslavik22

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 90678x
Priemerná čítanosť článkov: 1649x

Autor blogu

Kategórie