Založ si blog

Dám – nedám …

Pomaly už ide o otrepané divadlo, čo ľuďom predvádzajú vládni politici, no najme vo vzťahu Matovič – Sulík, keďže sa za svet nedokážu dohodnúť, či možno je to aj iba akási hra patriotov ako najlepšie obalamútiť plebs tým, že s navonok priam predháňajú obaja ako chcú ľuďom pomôcť, no skutočnosť je taká, že ľudia už roky na sľubovanú účinnú pomoc zbytočne čakajú. Sľuby, sľuby – loňské snehy, zo sľubov sa ľudia nenajedia a to za situácie, keď pre obrovský nárast inflácie a neadekvátnej valorizácie príjmov ľudí sa celá krajina prepadá na samé dno prosperity. Znovu pripomínam, že ak sa ľuďom rýchlo, účinne a primerane nepomôže, ľudia sa prepadnú do chudoby a s nimi aj naša krajina, čo potom, o tom potom ?! Debaty na rôznych TV kanáloch v nedeľu iba orámovali celkový obraz o tom, ako nás politici klamú a okrádajú. Či opozícia, či koalícia, všetci sa unisomo snažia verejnosť presviedčať o tej svojej pravde, ako oni ľuďom pomáhajú, no výsledok je iba jeden – tá pomoc je beznádejne nedostatočná. Ľudia sú už unavení z neustáleho predkladania všakovakých grafov o tom, kto a ako za ich vlády ľuďom pomohol, tá pomoc však je iba ak v podobe odrobiniek z bohato prestretého stola a ak z neho niečo aj spadne na zem, politici to chvatne vyzbierajú, len aby sme sa s nimi nedaj Bože, nezadrhli.

Rusko nám aj Európe priškrtilo dodávky plynu, vraj pre nejaké poruchy na rozvodnej sieti. Tak, či onak, mnohí realisticky zmýšľajúci ľudia s tým rátali už skoršie. Nie tak tí naši politici, zmagorení ideológiou liberálnej demokracie, ktorí silne odporovali odpojenie sa od ruského plynu, pretože vraj s výnosmi za jeho dodávky Putin financuje vojnu na Ukrajine. Skutočnosť je ale taká, že sa Rusko zaobíde bez príjmov od európskych krajín a nájde si odberateľov inde. Možno sa Putin snaží iba znížením dodávok odberateľov iba postrašiť, no buď či labuť, ukázalo sa, že snaživci typu Heger, Korčok či aj Sulík ťahajú ako vždy za slabý tenký povraz a vo svetle týchto udalostí ich poklonkovanie EÚ a EK vyznieva iba ako úloha hlúpeho pícnika, posluhovača či pokorného služobníčka.

Vojna na Ukrajine pokračuje rovnakým štýlom opotrebovávacej vojny ako som už v niektorých svojich blogoch uviedol. Ukrajina, aj keď sa jej západ snaží zrýchliť a znásobiť hlavne dodávky ťažkých zbraní, nemá v takomto štýle vojny z dlhodobého hľadiska žiadne vyhliadky na vojenský úspech. Ukrajina má určite právo sa brániť, to jej nik neberie, Zelenskému však chýba triezvy pohľad na priebeh vojny, čo má za následok zbytočne množstvo utečencov, ranených či mŕtvych Ukrajincov. A to nehovorím o veľkého množstva zničenej infraštruktúry a obydlí. Puti zrejme neustúpi, nemá totiž kam, a keď ani Zelenský, výsledok bude ten, že sa tam bude bojovať a budú ľudia umierať ešte dlho, možno aj niekoľko rokov. Udivuje ma, že sa do tohto konfliktu ešte nenamontovalo OSN, mlčí a verejnosť má v hlavách veľký otáznik, prečo ?! Veď dohodnutie mieru je asi to najdôležitejšie zo všetkého. Zatiaľ rinčia iba zbrane a múzy ako sa hovorí mlčia. Dokedy ? Takýto spôsobom vybavovania si akýchsi imaginárnych účtov zo strany Ruska a neústupnosti Ukrajiny, či aj dodávky zbraní zo západu sa mier nedosiahne a ak, tak iba obojstranným, či trojstranným rokovaním za účasti OSN.

Takže dám – nedám. Matovič zrejme nepozná prirovnanie máš dať – dal.

Posledná príležitosť na záchranu …

07.08.2022

Nie sme žiadny pupok sveta, naša krajina je plochou i významovo malá, ale zato prekrásna, ľudia sú skromní a pracovití, no cez to všetko mali veľkí susedia veľký záujem o jej podrobenie. Dialo sa to v minulosti a deje sa to aj dnes aj keď v sofistikovanejších formách. Naši predkovia už od polovice XVI. storočia odhodlane odolávali maďarzácii, keď boli Maďari [...]

Spanilá jazda Viktora Orbána, a čo my ?! …

05.08.2022

Dlhodobo sledujem politickú kariéru tohto maďarského lídra a jeho neohrozený boj za zachovanie tradičného spôsobu života Maďarov ako aj úsilie o to, aby ako národ Maďari prežili a žili v dostatku a bezpečí. Ako presvedčený demokrat a konzervatívec nie som zástancom akejkoľvek diktatúry a vlády jedného človeka. Avšak ak sa krajina nachádza v obkolesení nezdravého [...]

Kino Čas …

03.08.2022

Politici sa rozhodli, že nás aj počas uhorkovej sezón v čase dovoleniek budú kŕmiť svojimi úzko straníckymi problémami, aby sme aspoň trochu pozabudli na tiaživú situáciu z ktorej sa nachádzame a ktorú nám silou mocou veľmi neochotne ba až nechcene nepomáhajú. Takže dúfam, že týmto svojim blogom dokážem aspoň niektorých ľudí naviesť na iné myšlienky, hlavne [...]

Korzika, búrka

Búrky v Európe zabíjali, zomrelo 13 ľudí

18.08.2022 22:22

Kvôli búrkam a silnému vetru dnes v Európe zomrelo najmenej 13 ľudí. Šesť z nich na Korzike, päť v Rakúsku a dvaja v Taliansku.

Krymský most, ICEYE

Ukrajinská nadácia kúpila pre armádu satelit. Bude mať prehľad o bojisku

18.08.2022 21:19

Ukrajinská nadácia kúpila satelit, ktorý obstaráva snímky zemského povrchu s vysokým rozlíšením bez ohľadu na dennú dobu a poveternostné podmienky.

Gagarinova ulica

V Bratislave kreslia trvalé BUS pruhy na Gagarinovej ulici

18.08.2022 20:40

V týchto dňoch v rámci prác na rekonštrukcii Gagarinovej ulice v Bratislave začali s vyznačovaním trvalých vyhradených jazdných pruhov pre verejnú dopravu, tzv. bus pruhov.

lekár, doktor, peniaze, úplatok,

Komora sestier je sklamaná z Matovičovho návrhu: Takéto zvýšenie platov nestačí

18.08.2022 20:18

Nemôžeme vyjadriť spokojnosť s prezentovaným zvýšením hrubej mzdy sestry a pôrodnej asistentky, reaguje komora.

jozefslavik22

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 66
Celková čítanosť: 116248x
Priemerná čítanosť článkov: 1761x

Autor blogu

Kategórie