Založ si blog

Dám – nedám …

Pomaly už ide o otrepané divadlo, čo ľuďom predvádzajú vládni politici, no najme vo vzťahu Matovič – Sulík, keďže sa za svet nedokážu dohodnúť, či možno je to aj iba akási hra patriotov ako najlepšie obalamútiť plebs tým, že s navonok priam predháňajú obaja ako chcú ľuďom pomôcť, no skutočnosť je taká, že ľudia už roky na sľubovanú účinnú pomoc zbytočne čakajú. Sľuby, sľuby – loňské snehy, zo sľubov sa ľudia nenajedia a to za situácie, keď pre obrovský nárast inflácie a neadekvátnej valorizácie príjmov ľudí sa celá krajina prepadá na samé dno prosperity. Znovu pripomínam, že ak sa ľuďom rýchlo, účinne a primerane nepomôže, ľudia sa prepadnú do chudoby a s nimi aj naša krajina, čo potom, o tom potom ?! Debaty na rôznych TV kanáloch v nedeľu iba orámovali celkový obraz o tom, ako nás politici klamú a okrádajú. Či opozícia, či koalícia, všetci sa unisomo snažia verejnosť presviedčať o tej svojej pravde, ako oni ľuďom pomáhajú, no výsledok je iba jeden – tá pomoc je beznádejne nedostatočná. Ľudia sú už unavení z neustáleho predkladania všakovakých grafov o tom, kto a ako za ich vlády ľuďom pomohol, tá pomoc však je iba ak v podobe odrobiniek z bohato prestretého stola a ak z neho niečo aj spadne na zem, politici to chvatne vyzbierajú, len aby sme sa s nimi nedaj Bože, nezadrhli.

Rusko nám aj Európe priškrtilo dodávky plynu, vraj pre nejaké poruchy na rozvodnej sieti. Tak, či onak, mnohí realisticky zmýšľajúci ľudia s tým rátali už skoršie. Nie tak tí naši politici, zmagorení ideológiou liberálnej demokracie, ktorí silne odporovali odpojenie sa od ruského plynu, pretože vraj s výnosmi za jeho dodávky Putin financuje vojnu na Ukrajine. Skutočnosť je ale taká, že sa Rusko zaobíde bez príjmov od európskych krajín a nájde si odberateľov inde. Možno sa Putin snaží iba znížením dodávok odberateľov iba postrašiť, no buď či labuť, ukázalo sa, že snaživci typu Heger, Korčok či aj Sulík ťahajú ako vždy za slabý tenký povraz a vo svetle týchto udalostí ich poklonkovanie EÚ a EK vyznieva iba ako úloha hlúpeho pícnika, posluhovača či pokorného služobníčka.

Vojna na Ukrajine pokračuje rovnakým štýlom opotrebovávacej vojny ako som už v niektorých svojich blogoch uviedol. Ukrajina, aj keď sa jej západ snaží zrýchliť a znásobiť hlavne dodávky ťažkých zbraní, nemá v takomto štýle vojny z dlhodobého hľadiska žiadne vyhliadky na vojenský úspech. Ukrajina má určite právo sa brániť, to jej nik neberie, Zelenskému však chýba triezvy pohľad na priebeh vojny, čo má za následok zbytočne množstvo utečencov, ranených či mŕtvych Ukrajincov. A to nehovorím o veľkého množstva zničenej infraštruktúry a obydlí. Puti zrejme neustúpi, nemá totiž kam, a keď ani Zelenský, výsledok bude ten, že sa tam bude bojovať a budú ľudia umierať ešte dlho, možno aj niekoľko rokov. Udivuje ma, že sa do tohto konfliktu ešte nenamontovalo OSN, mlčí a verejnosť má v hlavách veľký otáznik, prečo ?! Veď dohodnutie mieru je asi to najdôležitejšie zo všetkého. Zatiaľ rinčia iba zbrane a múzy ako sa hovorí mlčia. Dokedy ? Takýto spôsobom vybavovania si akýchsi imaginárnych účtov zo strany Ruska a neústupnosti Ukrajiny, či aj dodávky zbraní zo západu sa mier nedosiahne a ak, tak iba obojstranným, či trojstranným rokovaním za účasti OSN.

Takže dám – nedám. Matovič zrejme nepozná prirovnanie máš dať – dal.

Bermudský trojuholník …

14.12.2022

Dosť dlho som sa odmlčal, kvári ma ťažká choroba, avšak nedalo mi aby som nevyjadril svoj názor na súčasné spoločenské politické dianie v našej krajine. Nič nové pod slnkom, menšinová vláda to má nahnuté, síce sa jej podporovateľom ako tak darí odďaľovať hlasovanie o jej páde, ale je vysoko pravdepodobné, že hlasovanie o svojom páde neprežije. Hovorí sa, že [...]

Odpadlíci / pre tých, čo už nerozumejú slovensky, v angl. pr.“ renegáti „.

10.11.2022

Čas od času sa snažím pripomenúť ľuďom, že nielen chlebom je človek živý. Je nezpočet toho, čo kvári našu spoločnosť, presviedčame sa o tom denno denne na vlastnej koži. Určite je mnoho iných aktuálnejších tém, avšak dať niektorej inej prednosť pomaly ani nemá zmysel, keďže je nimi preplnený celý blog Pravdy. Kultúra však určite patrí medzi oblasti, ktoré sa [...]

Žiť po svojom …

25.10.2022

Za éry Mečiara nás svet považoval za začiatočníkov vďaka politiky izolacionalizmu, keď sa presadzovala politika národnej a politickej zvrchovanosti. Spolu so SNS nás takouto politikou HZDS odrádzalo od vstupu do EÚ ale aj do NATO. Bolo mi to vtedy veľmi sympatické, pretože ako nový mladý štát sme sa nemuseli veľmi náhliť z jednej šlamastiky do druhej. Veľmi mi však vadil [...]

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Pavel: Najkrajšiu gratuláciu som dostal od slovenskej prezidentky

29.01.2023 12:24

Pavel tiež zopakoval, že by rád spoločne s Čaputovou navštívil Ukrajinu.

Rishi Sunak

Britský premiér Sunak odvolal predsedu Konzervatívnej strany Zahawiho

29.01.2023 11:18

Dôvodom je závažné porušenie pravidiel platných pre členov vlády, ktorého sa dopustil pri riešení svojich daňových nezrovnalostí.

pakistan nehoda oheň autobus

Po nehode autobusu na juhozápade Pakistanu je na mieste najmenej 40 mŕtvych

29.01.2023 08:38

Vozidlo explodovalo po páde z mosta.

leopard 2

Nemecká zbrojovka: Sme schopní vyrobiť viac tankovej munície, než svet potrebuje

29.01.2023 07:46

Nemecká zbrojovka Rheinmetall je pripravená výrazne zvýšiť výrobu tankovej a delostreleckej munície, aby uspokojila silný dopyt Ukrajiny i západných krajín.

jozefslavik22

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 80
Celková čítanosť: 157821x
Priemerná čítanosť článkov: 1973x

Autor blogu

Kategórie