Založ si blog

Dobrí a zlí …

Vo všeobecnosti sú ľudia dobrí a zlí. Tí dobrí sa usilujú o presadzovanie dobra a bojujú proti zlu v akejkoľvek podobe, no a tí druhí – zlí zas bojujú proti dobru. pretože na páchanie dobra nemajú ten povestný “ karakter „. Takže, liberálna demokracia išla v tomto zmysle ešte ďalej a voči imaginárnym “ zlým ľuďom “ čo akosi nedokážu stráviť ich “ jedinečnú a takmer vo všetkom neomylnú udeológiu “ stačila pozmeniť aj definíciu liberalizmu, ktorý delí na ľavý a pravý. A dokonca to liberáli vyšperkovali ešte viac tým, že na tú ľavú stranu zaradili komunistov, socialistov, sociálnych demokratov a dokonca aj fašistov a na tú pravú stranu iba seba v podobe moderného kapitalizmu. Takže liberáli ako sa zdá v tom majú jasno a preto si berú právo bez škrupulí všetkých okrem seba označovať za fašistov. a seba za demokratov. Kto sú teda fašisti a kto demokrati ?

Najuznávanejšia definícia fašizmu podľa Rogera Griffina : Je to druh modernej politiky, ktorej ašpiráciou je vytvorenie totálnej revolúcie v politickej a spoločenskej kultúre určitého národného alebo etnického spoločenstva. Ide o vnímanie obdobia dekadencie a degenerácie a nutnosti dať priestor znovuzrodeniu a regenerácie v post – liberálnom novom svetovom poriadku. Adolf Hitler sa síce videl vo fašizme, ale od neho prevzal iba zdravicu so zdvihnutou rukou a pozdravom Heil Hitler !

Ale späť k názvu fašizmus, definícia jasne hovorí, čo je vlastne ten fašizmus, určite to nie je ten, ktorý stále sídli v hlavách ľavičiarov a liberálov. Moderný fašizmus je bez krvi. Naši politici a nielen oni si to náramne mýlia práve s fašizmom, ktorý praktizoval Hitler v Nemecku ako národný / nacionálny / socializmus – nacizmus. Je ale pravdou, že keď sa Mussolini pripojil ku koristníckej krvavej vojne hitlerovského Nemecka, zmenil sa vlastne jeho fašizmus za nacizmus. Naši politici sa navzájom dokážu do nemoty okiadzať fašizmom a to bez toho, aby poznali, čo to vlastne v súčasnosti moderný fašizmus je. No ak sa cez to všetko nedokážu od takéhoto spôsobu politického boja odosobniť, mali by veľmi silne zvažovať, čo vypustia zo svojich úst. Sám sa divím, že Kotlebovci či členovia strany Republika sa doteraz nedokázali osmeliť a právne napadnúť také to osočovanie.

Hlasovanie o protiinflačnej pomoci viac ako doteraz rozdelili nielen politikov, ale ako sa zdá aj širokú laickú či odbornú verejnosť. Pomaly už ani nejde o to, či Matovič niečo dáva / rodinám s deťmi /, alebo berie či aj nedáva / ZMOSU či ostatným ľuďom /, ale skôr o to kto má aké politické tričko a za koho vlastne kope. NO hádam najviac rezonuje akýsi novotvar, ktorý môže napadnúť iba toho, čo považuje ostatných za hlupákov a sám je vlastne kandidátom na idiot a čuduj sa svete, jeho nápad ašpiruje aj na zápis do Guinessovej knihy rekordov : Matovič rozdelil fašistov na dobrých a zlých. No takéto niečo sa môže zrodiť iba v jeho hlave ! Matovič schváleným zákonom o protiinflačnom balíku iba ešte viac rozoštval verejnosť a jeho drísty o tom, že s nikým nerokoval a ani sa s nikým o podpore pri hlasovaní nebavil neverí možno ani on sám.

Politici si z nás robia stále iba dobrý deň a som skutočne na pochybách či politici, podľa toho ako sa správajú a konajú sú ešte vôbec svojprávni / teda pre spravodlivosť hlavne tí koaliční /.

Bermudský trojuholník …

14.12.2022

Dosť dlho som sa odmlčal, kvári ma ťažká choroba, avšak nedalo mi aby som nevyjadril svoj názor na súčasné spoločenské politické dianie v našej krajine. Nič nové pod slnkom, menšinová vláda to má nahnuté, síce sa jej podporovateľom ako tak darí odďaľovať hlasovanie o jej páde, ale je vysoko pravdepodobné, že hlasovanie o svojom páde neprežije. Hovorí sa, že [...]

Odpadlíci / pre tých, čo už nerozumejú slovensky, v angl. pr.“ renegáti „.

10.11.2022

Čas od času sa snažím pripomenúť ľuďom, že nielen chlebom je človek živý. Je nezpočet toho, čo kvári našu spoločnosť, presviedčame sa o tom denno denne na vlastnej koži. Určite je mnoho iných aktuálnejších tém, avšak dať niektorej inej prednosť pomaly ani nemá zmysel, keďže je nimi preplnený celý blog Pravdy. Kultúra však určite patrí medzi oblasti, ktoré sa [...]

Žiť po svojom …

25.10.2022

Za éry Mečiara nás svet považoval za začiatočníkov vďaka politiky izolacionalizmu, keď sa presadzovala politika národnej a politickej zvrchovanosti. Spolu so SNS nás takouto politikou HZDS odrádzalo od vstupu do EÚ ale aj do NATO. Bolo mi to vtedy veľmi sympatické, pretože ako nový mladý štát sme sa nemuseli veľmi náhliť z jednej šlamastiky do druhej. Veľmi mi však vadil [...]

Rishi Sunak

Britský premiér Sunak odvolal predsedu Konzervatívnej strany Zahawiho

29.01.2023 11:18

Dôvodom je závažné porušenie pravidiel platných pre členov vlády, ktorého sa dopustil pri riešení svojich daňových nezrovnalostí.

pakistan nehoda oheň autobus

Po nehode autobusu na juhozápade Pakistanu je na mieste najmenej 40 mŕtvych

29.01.2023 08:38

Vozidlo explodovalo po páde z mosta.

leopard 2

Nemecká zbrojovka: Sme schopní vyrobiť viac tankovej munície, než svet potrebuje

29.01.2023 07:46

Nemecká zbrojovka Rheinmetall je pripravená výrazne zvýšiť výrobu tankovej a delostreleckej munície, aby uspokojila silný dopyt Ukrajiny i západných krajín.

Petr Pavel, Česko, voľby

New York Times: České voľby boli testom populizmu. Denník upozorňuje aj na Fica

29.01.2023 07:00

Súboj o post českého prezidenta bol podľa amerického denníka New York Times prvým v rámci série dôležitých volieb v strednej a východnej Európe.

jozefslavik22

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 80
Celková čítanosť: 157818x
Priemerná čítanosť článkov: 1973x

Autor blogu

Kategórie