Založ si blog

Barbari…

Aké sú t tie temné sily, ktoré zglobalizovávajú svet podľa ideológie neoliberalizmu a menia ho zmiešavaním kultúr a potieraním aj tých národných na akúsi beztvarú hmotu spolu so zglajchšaltovaním ľudí na nemysliace, plne závislé tvory na vôli mocných tohto sveta ? Dlho, dlho som premýšľal, ale došiel som iba na dôsledky a bohužiaľ nie na príčiny toho, ako svet vypadal v minulosti a ako vypadá dnes. Je určite mnoho príčin, prečo je tomu tak, ako vždy sú poväčšine na vine sami ľudia, ktorí či vedome, alebo nevedome si určujú svoje osudy svojim konaním či nekonaním, ale je ešte omnoho viac scenárov, či skôr konšpirácií, ako sa k takému stavu mohlo dospieť. Ak však akékoľvek počiny kohokoľvek smerujú k násilným premenám ľudskej spoločnosti, či jednotlivých národov a sú sprevádzané aj nekultúrnosťou, potom je namieste otázka, čo sú to za tvory, ktorým na ceste za svojimi ideálmi či ideológiami nie je svätý ľudský život, ľudské nešťastie, ničenie čohokoľvek, čo ľudia vybudovali, ničenie všetkého, čo nám zanechali ako dedičstvo naši otcovia a matky – historické kroje, ľudové piesne, ľudové zvyky, materinský jazyk a neposledne spôsob života, aký ľuďom vyhovuje. A napokon som prišiel na priliehavé pomenovanie novodobých kazisvetov – BARBARI. Nik iný by nemohol mať toľko bezcitnosti a bezohľadnosti, aby ničil všetko, čo je ľuďom to najsvätejšie z najsvätejšieho – krajinu, v ktorej sa rodia, žijú, pracujú, smejú sa, radujú sa aj smútia a aj zomierajú. Iba toto je právo ľudu – právo žiť slobodne a slobodne sa aj rozvíjať svojbytne bez akýchkoľvek cudzích vplyvov a rozbíjania všetkého, čo robí národ národom spolu s ostatnými národnosťami, ktoré chcú žiť v dostatku a v trvalom mieri a žiť konečne podľa seba a nie podľa zvrátenej neoliberálnej ideológie, ktorá pod lákadlom slobody jednotlivca robí naopak z ľudí hlavne príchodom vyspelých IT technológii a digitalizácie prihlúplych závislákov.

Nebola náhoda, že svoj blog píšem dnes, keď sa má podpísať ľuďmi neželaná, ale neoliberálmi silne pretláčaná obranná zmluva s USA. Ja to pokladám za vrchol barbarstva , ktoré na ľuďoch našej krajiny pácha a doteraz napáchala svojou skôr zlou činnosťou či aj nečinnosťou neliberálna vláda. Oni nie sú žiadnou avantgardou / priekopníci pokroku / ľudskej spoločnosti, ale naopak vrhajú v globálnom ale aj v našom prípade ľudskú spoločnosť vo svojom želateľnom vývoji ďaleko späť, čo sa nedá takisto inak označiť ako barbarstvo. Toto sú novodobí barbari, ktorí ochotne a v plnej podriadenosti bez nejakých siahodlhých úvah a zložitom rozhodovaní naskočili na vlak do nenávratna. V osobe veľkého Malého pána, muža s tvárou bez úsmevu a ako aj “ silnej “ trojky v podobe V.O.Š. – Valášek, Osuský, Šeliga sa snažia vytvoriť akúsi propagandistickú úderku, ktorá má 90 % ľudí, ktorí nechcú súčasnú vládu nahovoriť, že vlk nemá zuby a že teda nehryzie. V tom im veľmi sekunduje pyšná princezna, ktorá stále nechápe, že sa nedá ísť proti ľuďom a už s vôbec ale nedá zmieriť tých 90 % so zbytkom. Už dávno ju ľud nemusí.

Spravodlivosť v krvi …

18.03.2023

Kde sa vzali, tu sa vzali, odrazu na pódiu TB stáli – demokrati, Hegeroví demokrati. Bola doba, kdedy bolo tých samozvaných demokratov ako maku, bolo sa treba vyhradiť voči mafiánom a fašistom. Ozaj, najjednoduchší spôsob, ako sa stať antifašistom je iných označiť za fašistov, bez dôkazov s ignoráciou prezumpcie neviny – no takto jednoducho jednajú samozvaní [...]

Smrteľné nebezpečenstvo – PS …

06.03.2023

Už niw strana SAS je liberálnym strašiakom, po prevzatí predsedníctva mladým Šimečkom však dovŕšila svoju premenu na totálne radikálnu liberálnu politickú stranu. Veď je všeobecne známe verejné vyjadrenie novopečeného predsedu, že je tvrdým propagátorom jedného svetového superštátu, kde pre štáty, ktorých nosnou kostrou je štátoprávne usporiadanie na národnom [...]

V politike už prituhuje …

22.02.2023

Príroda síce signalizuje opak – oteplenie, no je nad slnko jasné, že sa to v politike akosi zamotáva. Stále sa ešte opozičné strany nevzdali júnového termínu predčasných volieb, v čom hrá prím strana Smer – SDD s podporou Hlasu – SD. Ale čo dáva pramalý zmysel je nenápadné vyjadrenie Pellegriniho, že do budúcej vlády spolu s Ficom nepôjde. Možno je to [...]

socialne siete puberta

Štát Utah sa pokúsi zákonom obmedziť prístup detí k sociálnym sieťam

24.03.2023 07:40

Tento krok reaguje na obavy, ako na duševné zdravie mladých ľudí negatívne vplývajú napríklad platformy TikTok či Instagram.

Zuzana Štefinová, lekárka, Šenkvice

V ambulanciách chýbajú stovky lekárov. Do Šenkvíc prilákal doktorku motivačný program

24.03.2023 07:25

Mladá lekárka začala ordinovať v obci neďaleko Pezinka, kde už druhý rok nemali obvodného lekára, aj vďaka sľúbenej finančnej injekcii ministerstva zdravotníctva.

North Korea Launch

KĽDR otestovala útočný podvodný dron, môže vyvolať "rádioaktívne cunami"

24.03.2023 07:01

Tento rok už komunistická krajina odpálila niekoľko desiatok rakiet, vlani ich bolo rekordných viac ako 70.

Elena Prokopová, lekárka, pediatrička

Pediatrička Prokopová: Jedna ukrajinská lekárka je tisíc ošetrených detí navyše

24.03.2023 06:05

Slovensko už o veľa kvalitných lekárov svojou nečinnosťou prišlo, hovorí v podcaste denníka Pravda zástupkyňa ukrajinských zdravotníkov Alona Prokopová.

jozefslavik22

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 171375x
Priemerná čítanosť článkov: 2016x

Autor blogu

Kategórie