Založ si blog

Vabank …

Strana SAS po odchode do opozície hrá zrejme politický vabank – buď všetko, alebo nič. Inak sa nedá vysvetliť to, že napriek proklamaciam o vernosti k vládnej koalície zahájil Sulík hlavne voči Matovičovi likvidačný postoj najprv zablokovaním konania schôdze a následne sa pripravuje aj na jeho odvolávanie. K tomu však potrebuje ešte deväť podpisov k svojim 21 poslancov, kde Sulík ich podpisy pod odvolanie Matoviča dokáže garantovať. Vraj sa obráti aj na OĽANO, kde Sulík predpokladá, že by tí poslanci za túto stranu, ktorí často kritizujú svojho predsedu by svoje podpisy mohli dodať. Ak nie, potom je ochotný jednať aj s Plellegrinim, ten si však ako podmienku kladie súhlas SAS so schválením zmeny ústavy pre konanie predčasných volieb a presný dátum ich konania. Sulík sa však vyjadril, že ide o pochyberné želanie a je predpoklad, že podmienku strany Hlas – SD nesplní. No ak by aj došlo k takejto situácii, že by táto strana podporila za určitých okolností odvolanie Matoviča, potom je vraj strana SAS ochotná sa vrátiť do vládnej koalície, čo by určite spustilo odchod strany OĽANO z vlády, pretože väčšina jeho poslancov je svojmu predsedovi verná. Tak potom, ak by fungovala takáto matematika ani Sulíkov vabank by nemal potrebný výsledok a bolo by to iba vyvalenie otvorených dverí. Strana SAS za teda všemožne snaží zbaviť Matoviča a to aj za každú cenu i keď sa nedomnievam, že by so svojim plánom nejako u opozícii uspela. Na základe týchto skutočností už nie je vo vládnej koalícii a odchod strany SAS z nej iba nejakým chaosom, ale doslova a do písmena totálny rozvrat pri riadení štátu, pretože nastala patová situácia z ktorej východisko tak skoro nenájde, na čo by povedal aj slepý, že by ho rád videl. Veľké očakávanie má verejnosť aj z pripraveného protestného zhromaždenia ľudí v Bratislave na námestí SNP dňa 19. 9. 2022, ktoré má byť bez účasti politikov, čo si prajú opoziční politici Pellegrini a aj Fico. Ja si zas prajem, aby tam bola čo najväčšia účasť, aby tak ľudia dali aj masovo verejne najavo, že si už politické tančeky vládnej koalície bez adekvátnej pomoci ľuďom ani koaličnú vládu, teraz už aj menšinovú neprajú a budú žiadať definitívny koniec tejto mizérie. Ako sa ukazuje ani Matovič, ani Sulík nie sú schopní naďalej nejako fungovať a tak či jeden alebo druhý urobí akékoľvek ďalšie nepremyslené kroky, riadeniu štátu to nepomôže a už vôbec nie ľuďom, ktorí už doslova živoria, keď im vládni politici, ktorí sa neustále iba hašteria vôbec v ťažkej dobe nepomáhajú. Za daného stavu niet zrejme nič, čo by posunulo našu krajinu vpred a preto je nanajvýš aktuálne znovu rozdať politické karty v predčasných voľbách a naplniť tak vôľu ľudu, keďže vládna koaličná menšinová vláda u nich nemá už takmer žiadnu podporu.

Prepad do chudoby …

19.09.2022

Už pred časom ma šokoval nový terminus technicus – pracujúca chudoba. Dovtedy som si nevedel nijakovsky predstaviť, že by mohol byť niekto chudobný, keď je zamestnaný s primeraným platom. No celosvetové otrasy najväčších priemyselných konglomerátov na svetových burzách súbežne s prepadom na finančných burzách ž v roku 2008 a aj na sklonku minulého roka [...]

Oprava ..

14.09.2022

Ospravedlnujem sa za dve chyby v mojom blogu pod názvom Impakt, protestné zhromaždenie sa koná 19. 9. 2022 a nie ako som uvádzal 18. 9.2022 a v texte má byť správne – čierna diera a nie čierna ovca.

Impakt …

13.09.2022

Ešte za Mečiara, keď v dôsledku jeho izolacionistickej politiky nás nechceli prijať do štruktúr EÚ povedala o nás vtedajšia ministerka zahraničných vecí USA Madelaine Albrightová, že sme čiernou ovcou Európy. Na jednej strane by sa s odstupom času dalo povedať trochu nadnesene, že to bola dobrá Mečiarová politika, keďže vtedy tvrdil pronárodnú politiku, no mnohým viac [...]

Igor Matovič / Eduard Heger  /

Heger: Odvolanie Matoviča by sa vôbec nemalo konať

01.10.2022 15:33

Parlament by sa mal podľa slov premiéra najskôr sústrediť na riešenie skutočných problémov Slovenska a až potom by mali prísť na rad politické bitky.

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

Ruský raper Walkie spáchal samovraždu, aby sa vyhol povolaniu do bojov na Ukrajine

01.10.2022 14:47

Raper svojim fanúšikom v rozlúčkovom videu odkázal: "Nedokážem a nechcem svoju dušu zaťažiť hriechom vraždy. Nie som pripravený zabíjať za žiadne ideály."

raketa, Rusko

Washington Post: Sme dva či tri kroky od jadrovej vojny

01.10.2022 14:00

Rusko kradne ukrajinské územie a ešte sa aj vyhráža atómovou vojnou.

veľvyslanectvo Ruskej federácie

Pred ruskou ambasádou v Bratislave protestovali proti anexii ukrajinských území

01.10.2022 13:41

Organizátori protestu z iniciatívy Mier Ukrajine vyzvali krajiny demokratického sveta, aby zrýchlili pomoc Ukrajine.

jozefslavik22

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 137231x
Priemerná čítanosť článkov: 1830x

Autor blogu

Kategórie