Založ si blog

Agónia …

Naša spoločnosť ale aj slovenská politika sa stále zmieta v dokonalom chaose. Vláda svojou nečinnosťou v pomoci ľuďom v ťažkých časoch akoby sa už vzdala možnosti riadiť štát tak, aby boli zachované všetky jeho funkcie pri službe ľuďom. Predseda vlády nevlády je dokonalým reprezentantom jej totálnej neschopnosti, amaterizmu a nevzdelanosti. Ak po posledných voľbách vládna koalícia hovorila o tom, že oni budú iní a výrazne protikorupčný, podarilo sa im to doslovne, ale v inom slova zmysle – sú iní, HORŠÍ, sú protikorupční, ale nie tak ako by mali, OKRÁDAJÚ vlastných ľudí tým, že im nepomáhajú tak, ako by mali. Dovolím si tvrdiť, že ak predchádzajúce vlády neveľmi ľuďom pomáhali a boli akože korupční, táto neoliberálna vláda je niekoľko stonásobne horšia, nepomáha ľuďom vôbec. Odhadujem, že vládna koalícia na neposkytnutej pomoci ľuďom dlhuje cirka 5 až 8 mld Eur a to je skutočne sila. Ľudia vlastne z vlastných vačkov dotujú bohapusté okrádanie samých seba, pretože to vláda nerobí. Nemôžem sa ubrániť dojmu, že ak sa toto deje, tak potom sa naša spoločnosť skutočne nachádza niekde na okraji bankrotu, pretože neposkytovaním účinnej pomoci v ťažkých chvíľach je absolútna sabotáž chodu štátu, ktorý funguje na poskytovaní daní a tie zákonite budú chýbať ak dramaticky klesne kúpischopnosť obyvateľstva, ktoré zatiaľ vykrýva obrovský nárast cien svojimi úsporami, ktoré ale nie sú neobmedzené. Čo potom, ak ochudobnie aj stredná vrstva, ktorá je najväčším prispievateľom do štátneho rozpočtu svojou vysokou kúpischopnosťou. Žaba na prameni – Matovič pomoc ak vôbec nejaká je, tak ju dávkuje po kvapkách, akoby mal obavy, že ak by bol príliš štedrý, tak by už zrejme nemohol sedieť na silnej vrstve peňazí a bolel by ho potom zadok. Pripomína mi to jednu epizódu z kreslenej série o káčerovi Donaldovi, ktorí mal strýca, ktorému akoby Matovič z oka vypadol – obludný skrblík. Vládna koalícia sa striedavo asi nachádza v stave kolapsu alebo kómy, inak sa asi nedá vysvetliť dokonalý chaos, ktorý už zachvacuje celú našu krajinu. Ale takto sa štát riadiť nedá, inak sa skutočne budeme čoskoro nachádzať na pokraji AGÓNIE.

Agónia – postupný prechod organizmu zo života do smrti. Spravidla nie je náhly, presne ohraničený, ale je to postupný proces ubúdania životných prejavov.

Podobnosť so situáciou v našej krajine čisto náhodná ?!

Prepad do chudoby …

19.09.2022

Už pred časom ma šokoval nový terminus technicus – pracujúca chudoba. Dovtedy som si nevedel nijakovsky predstaviť, že by mohol byť niekto chudobný, keď je zamestnaný s primeraným platom. No celosvetové otrasy najväčších priemyselných konglomerátov na svetových burzách súbežne s prepadom na finančných burzách ž v roku 2008 a aj na sklonku minulého roka [...]

Vabank …

16.09.2022

Strana SAS po odchode do opozície hrá zrejme politický vabank – buď všetko, alebo nič. Inak sa nedá vysvetliť to, že napriek proklamaciam o vernosti k vládnej koalície zahájil Sulík hlavne voči Matovičovi likvidačný postoj najprv zablokovaním konania schôdze a následne sa pripravuje aj na jeho odvolávanie. K tomu však potrebuje ešte deväť podpisov k svojim 21 [...]

Oprava ..

14.09.2022

Ospravedlnujem sa za dve chyby v mojom blogu pod názvom Impakt, protestné zhromaždenie sa koná 19. 9. 2022 a nie ako som uvádzal 18. 9.2022 a v texte má byť správne – čierna diera a nie čierna ovca.

Volodymyr Zelenskyj / UA Vojak / UA Armáda /

Poradca Zelenského: Rokovania s Moskvou sú možné, ale len s novým ruským prezidentom

01.10.2022 16:48

Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak uviedol, že podľa neho nemá zmysel vyjednávať s takými, ktorí "tancujú na kostiach" mŕtvych.

Igor Matovič / Eduard Heger  /

Heger: Odvolanie Matoviča by sa vôbec nemalo konať

01.10.2022 15:33

Parlament by sa mal podľa slov premiéra najskôr sústrediť na riešenie skutočných problémov Slovenska a až potom by mali prísť na rad politické bitky.

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

Ruský raper Walkie spáchal samovraždu, aby sa vyhol povolaniu do bojov na Ukrajine

01.10.2022 14:47

Raper svojim fanúšikom v rozlúčkovom videu odkázal: "Nedokážem a nechcem svoju dušu zaťažiť hriechom vraždy. Nie som pripravený zabíjať za žiadne ideály."

raketa, Rusko

Washington Post: Sme dva či tri kroky od jadrovej vojny

01.10.2022 14:00

Rusko kradne ukrajinské územie a ešte sa aj vyhráža atómovou vojnou.

jozefslavik22

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 137239x
Priemerná čítanosť článkov: 1830x

Autor blogu

Kategórie